3. Барселона се представи пред собствена публика и вдигна трофея "Жоан Гампер" (ВИДЕО)

Меси блести с новата си визия, вкара два и асистира със задна ножица за трети при 3:2 над Сампдория

Барселона приключи предсезонните си контроли с победа 3:2 над Сампдория на своя „Ноу Камп”, за да спечели трофея „Жоан Гампер”.

Каталунците трябва да благодарят на Лионел Меси за своята доминация през първото полувреме, като четирикратният носител на „Златната топка” вкара два гола (21’ и 34’) и изработи трети, дело на Луис Суарес (16’).

Сампдория, който е победител в това шоу от един мач през 2012 г., отказа да се предаде и веднъж намали за 1:2 чрез Муриел (23’), а после за 2:3 и чрез Будимир (78’), но Барса успя да удържи сравнително лесно.

Домакините буквално избухнаха в началото, знаейки, че трябва да заличат пред собствени фенове тежката загуба 0:4 от Ливърпул през миналия уикенд.

Луис Суарес откри, отбелязвайки втория си гол в контролите отблизо след подаване със задна ножица на Меси. Аржентинецът, който се представи с новата си визия пред домашна публика, удвои няколко минути по-късно, когато Иван Ракитич го изведе.

Луис Муриел намали секунди по-късно, когато трябваше да преодолее само Клаудио Браво.

С поредна доза брилянтност обаче Меси върна аванса от два гола на каталунците с точно изпълнение на свободен удар, като се изравни с Христо Стоичков по брой голове в мача за трофея "Жоан Гампер". Сега и двамата имат по 7.

Както и се очакваше, Луис Енрике извърши няколко смени още през първото полувреме, а през второто даде възможност и на останалите да се изявят.

Арда Туран удари греда след 60 минути игра. Същото стори и Денис Суарес.

Сампдория си отвори шанс за нещо повече петнайсетина минути преди края, когато Анте Будимир гардира между двама защитници и вкара на третия вратар на Барса в този мач Марк-Андре тер Щеген.