3. Барселона се развихри срещу 10 от Атлетик Билбао (ВИДЕО)

Барселона се развихри срещу 10 от Атлетик Билбао (ВИДЕО)

„Атомното” трио – Меси, Неймар, Суарес – избухна за крайното 6:0

Барселона постигна категорична победа над Атлетик (Билбао) в двубой от 20-ия кръг на Примера дивисион. „Каталунците” се наложиха с 6:0 на стадион „Камп Ноу”. Нападателят Луис Суарес се отличи с хеттрик.

Останалите попадения за „блаугранас” реализираха Лионел Меси, Неймар и Иван Ракитич.

Преди началото на двубоя аржентинската звезда представи петата си „Златна топка” пред феновете, които го посрещнаха с бурни аплодисменти и огромен транспарант в чест на рекордното му отличие.

Гостите от Атлетик играха почти през цялото време с 10 души, след като още в четвъртата минута вратарят Горка Изайсос Морено получи директен червен картон заради нарушение срещу Суарес в наказателното поле. Дузпата бе изпълнена от Лео Меси – той прати топката в долния десен ъгъл.

Арежентинецът стана вторият футболист в историята на Барса, който има 10+ гола в 10 поредни сезона в Примера. Първи е Сезар, който е постигнал това в 11 поредни сезона. Вече само три гола го делят от кота 250 на „Камп Ноу”. Освен това, той вече има 400 гола на сметката си като титуляр за тима в 440 официална мача.

Меси обаче не успя да завърши срещата. Той бе заменен принудително след почивката заради контузия. На негово място влезе Арда Туран.

Немайр удвои преднината на домакините в 31-ата минута. Това попадение бе неговото 31-во за този сезон във всички турнири.

Две минути след началото на втората част каталунците вкараха третия си гол. Негов автор бе Луис Суарес. Неймар му асистира. Иван Ракитич направи 4:0 в 62-ата минута, а с голов пас отново се отчете бразилската перла в редиците на Луис Енрике.

Шест минути след това Суарес вкара втория си гол, благодарение на асистенция на Туран, а в 82-ата минута уругвайският нападател оформи своя хеттрик и крайния резултат. Той вече има 28 гола за сезона във всички турнири.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)