3. Барселона се развихри за 7:0 срещу Райо, но вече е късно (видео)

Барселона се развихри за 7:0 срещу Райо, но вече е късно (видео)

Лионел Меси се изравни по голове с Кристиано Роналдо в Ла Лига (43), Реал става шампион при победа в сряда

Барселона размаза Райо Валекано със 7:0 като гост в последен двубой от 35-ия кръг на Ла Лига и отложи шампионските празненства на Реал Мадрид с поне три дни преди следвашия мач на „белия балет” срещу Атлетик (Билбао), когато победа ще спечели и на теория титлата за момчетата на Жозе Моуриньо.

Срещата с „пчеличките” бе първа за каталунците след шокиращата новина, че мениджърът Хосеп Гуардиола ще се оттегли от поста старши треньор на клуба.

В началото Барса почна колебливо с две груби грешки в отбрана, но Серхио Бускетс, който се разписа през седмицата срещу Челси, отърва гостите сухи.

Лекцията на Барса получи подобаващо начало в 16-ата минута. Тогава след продължителна акция на „блаугранас” в неповторимия стил „тики-така” доведе до прехвърлящ пас на Алексис надясно към Педро, а крилото в премерен пас намери Меси на задната греда и за аржентинецът остана най-лесното и той не сгреши за 1:0 с гол номер 42 на сметката си в Примера този сезон.

Пинто спаси гостите, когато веднага след гола при един пряк свободен удар Диего Коста засече леко с глава, но резервният страж на Барса внимаваше.

В 26-ата минута преднината на каталунците бе удвоена. Кейта изведе Алексис, той заобиколи вратаря Кобеньо и стреля от много малък ъгъл, защитникът Роберто Кореа опита да избие, но отклони в мрежата с автогол за 0:2.

Пак Пинто се изяви добре и спря хубав удар от пряк свободен удар на Трашорас, който летеше право към горния му десен ъгъл.

Меси блесна с момент на гениалност в 39-ата минута. Аржентинският месия на Барселона се измъкна от трима защитници пред наказателното поле, а после между други трима пусна страхотен пас за Сейду Кейта, като остави на малиеца лесната задача да пусне покрай Кобеньо за 0:3.

Втората част не се различаваше по почти нищо, но този път Барса стигна до гол по-бързо.

Алексис проби отляво секунди след подновяването на играта, центрира за Меси, той стреля в горната греда, а Педро от няколко метра от воле нямаше как да сбърка при добавката – 0:4.

Пинто доказа, че заслужава повече доверие в конкуренцията на неубедуителния Виктор Валдес с ново невероятно спасяване в 71-ата минута. Тогава всички виждаха как един мощен удар на Бангура влиза в мрежата на гостите, но именно Пинто с чудесен рефлекс предотврати гола.

Дани Алвеш също даде своя принос в мача. Той замени Адриано след час игра, а в 77-ата центрира за Тиаго Алкантара, който с глава заби в земята, но въпреки това отбеляза за 0:5.

Играта без никакво напрежение доведе до нови голове в кошницата на „пчеличките”.

Меси с хубав прехвърлящ пас намери Педро и той с лекота вкара за 0:6 в 87-ата минута.

В последната минута Лионел Меси се изравни по голове с Кристиано Роналдо в Примера. Педро и Афелай комбинираха добре, а Меси с левия крак стреля ниско и точно за разгромното 0:7.

Барселона вече има 84 точки на втората позиция, а Реал Мадрид е лидер с 91. При победа в следващия междинен кръг мадридчани ще бъдат новите шампиони на Испания официално. Райо Валекано е 15-ти с 40 точки.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари