3. Барселона се справи без проблеми с Кордоба, Меси блести с нови два гола (+ВИДЕО)

Отборът на Барселона се наложи с 2:0 като гост на Кордоба в първия мач между двата тима от 1/8-финалите на турнира за Купата на Краля. Двубоят се игра на стадион „Нуево Аркангел” в Кордоба.

И двете попадения за тимът на Тито Виланова отбеляза Лионел Меси. Така аржентинецът, който през миналия уикенд подобри рекорда на легендарния Герд Мюлер за най-много отбелязани голове в една календарна година, вече има 88 гола през 2012-та година.

Очаквано или не, домакините от Кордоба бяха по-активният тим на терена в началото на мача и можеха да излязат с гол напред още в първите минути след удар на Педро, но Хосе Мануел Пинто с добра намеса изби в корнер. Малко след това последва нов изстрел към вратата на Барселона, но кълбото прелетя в близост до лявата греда.

Гостите успяха да поведат в 11-ата минута, когато Педро изведе Давид Вия по чудесен зад отбраната на Кордоба, той подаде на Лионел Меси, който на празна врата нацели напречната греда, но кълбото все пак се оплете в мрежата на домакините за 1:0.

Малко след като изтече четвърт час игра от началото на двубоя, гол на Кордоба бе отменен заради засада. До почивката нямаше много интересни моменти пред двамата вратари и така след 45 минути игра резултатът на „Нуево Аркангел” бе 1:0 в полза на Барселона.

Гостите започнаха отлично през второто полувреме и още в 50-ата минута Тиаго пропусна да отбележи втори гол за отбора си, след като бе изведен сам срещу вратаря, но стреля над вратата. Малко след това Давид Вия също излезе на чиста позиция, но не намери рамките на вратата и след удара на испанеца топката излезе в аут.

Авансът на Барселона се увеличи на две попадения в 74-ата минута, след като Лионел Меси получи чудесен пас и от около десет метра прати кълбото покрай Микел Сайзар за 2:0. До края на двубоя не паднаха нови попадения и по този начин Барселона се поздрави с победа с 2:0. Реваншът на „Камп Ноу” е на 9-ти януари.

Състав на Барселона: Хосе Мануел Пинто, Даниел Алвеш (Мартин Монтоя 78’), Жерар Пике, Жорди Алба, Хавиер Масчерано, Шави, Александър Сонг, Тиаго Алкантара, Лионел Меси, Давид Вия (Кристиян Тейо 84’), Педро (Алексис Санчес 66’)

В друг мач от 1/8-финалите Севиля разгроми като гост Майорка с 5:0. Алваро Негредо откри резултата в 13-ата минута, а 5 по-късно отново той бе точен за 2:0. Гари Медел отбеляза за 3:0 в 26-ата минута, а такъв бе резултатът и на почивката на мача.

През второто полувреме Севиля достигна до още две попадения. Алберто Ботиа се разписа за 4:0 малко след почивката, а Антонио Луна оформи крайното 5:0 в 85-ата минута. Реваншът на „Рамон Санчес Писхуан” е на 9-ти януари.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман