3. Барселона се справи с последния и прати Реал (Мадрид) зад гърба си (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците надвиха Уеска с 4:1 и вече са на четири точки от лидера Атлетико (Мадрид)

Барселона победи последния в Испания Уеска с 3:1 при домакинството си от 27-ия кръг на Ла Лига.

Лионел Меси отново даде тон за успеха на каталунците, а Гризман и Менгеса добавиха другите два гола преди отново аржентинецът да оформи крайния резултат.

Гостите започнаха добре мача и след две минути стреляха опасно, но Тер Стеген нямаше проблеми с изстрела на Мир.

Домакините обаче бързо поеха инициативата и обсадиха вратата на гостите. В 10-та минута Сержиньо Дест пласира чудесен удар от дистанция, но Фернандес изби без проблем в ъглов удар.

Натискът продължаваше и в крайна сметка логичното се случи в 13-та минута. След продължителна атака Серхио Бускетс намери Меси, който се измъкна от бранител и с перфектно изпълнение препарира Фернандес отдалеч за 1:0.

В следващите минути темпото на терена се поуспокои, като двата тима си размениха по един удар, но без реални възможности за гол.

Така се стигна до 35-та минута, когато след брилиянтна постепенна атака Антоан Гризман беше намерен пред противниковото наказателно поле и изпрати прекрасен удар от дистанция за 2:0.

Седем минути по-късно Френки Де Йонг можеше да направи резултата класически, но ударът му срещна горната греда на вратата на Фернандес.

В добавеното време на първата част гостите все пак върнаха интригата. след бърза контраатака Рафа Мир беше съборен очи в очи с Тер Стеген и дузпата отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана именно Мир и не сгреши за 2:1.

В 53-та минута обаче каталунците отново си върнаха преднината. Лионел Меси намери Оскар Менгеса, който с глава не сбърка, за да направи резултата 3:1.

В 58-та минута Мир пробва изстрел, но топката мина високо над напречната греда, а това беше и последното интересно положение до самия край на мача, когато Меси оформи крайното 4:1 след комбинация с Тринкао.

Така Барселона събра 59 точки на втората позиция - на четири зад Атлетико (Мадрид) и на две пред Реал (Мадрид). Уеск пък продължава да копае дъното с едва 20 точки след 27 кръга.

Барселона - Уеска 4:1