3. Барселона сломи Реал М в САЩ, прекъснаха мача за повече от час (ВИДЕО)

Барселона сломи Реал М в САЩ, прекъснаха мача за повече от час (ВИДЕО)

Младоци бележат и за двата отбора

Барселона победи Реал Мадрид с 2:1 в контролна среща, която се игра в САЩ. Два гола за успеха на каталунците вкара Пау Виктор, докато за "белите" се разписа Нико Пас.

Срещата беше прекъсната още в началото заради гръмотевична буря и футболистите престояха в съблекалните повече от час.

В началото на срещата Куртоа отрази удар на Пау Виктор, след което срещата беше прекъсната заради лошите атмосферни условия. Организаторите обявиха, че ако дъждът и гръмотевиците не спрат, то мачът няма да се доиграва и в друг ден.

Час по-късно мачът беше подновен, а Арда Гюлер прати топката във вратата на Барселона, но голът беше отменен заради засада. Малко след това Тер Стеген се справи с опасен удар на Диас. Ендрик се губеше по терена и опита да затрудни противниковия страж със слаб удар.

В 41-ата минута Левандовски свали топката за Пау Виктор и нападателят от няколко метра нямаше как да сбърка. Заради голямото забавяне беше взето решение почивката да е само пет минути.

В 51-ата минута Куртоа спаси удар на Пау Виктор, но малко по-късно нямаше какво да стори, след като 22-годишният нападател засече центриране на Алекс Вайе за 2:0.

Влизането в игра на Винисиус даде импулс в играта на Реал. Възпитаниците на Карло Анчелоти създадоха няколко добри възможности за гол и в 82-ата минута Нико Пас засече с глава центриране от корнер на Арда Гюлер за крайното 2:1.