3. Барселона спаси 1:0 в Билбао и запази аванса на върха (ВИДЕО)

Барселона спаси 1:0 в Билбао и запази аванса на върха (ВИДЕО)

Рафиня вкара единствения гол точно преди почивката

Барселона успя да победи Атлетик Билбао с 1:0 в 25-ия кръг на Ла Лига седмица преди Ел Класико. Това е девети успех с 1:0 за Барса през кампанията.

С успеха каталунците задържат преднината си от девет точки пред втория Реал Мадрид седмица преди Ел Класико от Ла Лига на "Камп Ноу". Атлетик Билбао е девети с 33 точки.

В 17-ата минута Френки де Йонг даде добър пас към Роберт Левандовски, който обаче си поведе топката малко по-дълго, което позволи на стража на Атлетик Билбао да се намеси.

В 32-ата минута Инаки Уилямс отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, но Марк-Андре тер Стеген показа добър рефлекс и изби. След центрирането от корнера Раул Гарсия засече с глава, но топката се отби в напречната греда.  В края на полувремето попадение на Рафиня първоначално не бе зачетено заради засада, но след преразглеждане с ВАР голът на бразилеца бе потвърден.

В началото на втората част прецизно центриране към точката за дузпата бе достигнато от Левандовски, но ударът му с глава премин встрани от вратата.  В 57-ата минута Иняки Уилямс опита с центриране да намери свой съотборник в наказателното поле, но Тер Стеген излезе и улови.

В 72-ата минута Тер Стеген отново показа уникален рефлекс след изстрел на Беренгер, при който топката се удари и в Андреас Кристенсен. След ъгловия удар не последва нищо опасно за каталунците. Натискът на Атлетик Билбао стана все по-осезаем в заключителните минути. В 79-ата минута Тер Стеген отново трябваше да се проявява блестящо при удар на Икер Муняин.

Три минути преди края на двубоя Иняки Уилямс изкочи от дълбока позиция, надбяга Алонсо и Балде и преодоля Тер Стеген, но след преразглеждане с ВАР голът му не бе зачетен заради игра с ръка на Муняин в началото на атаката.  В четвъртата минута на добавеното време Юри Берчиче нанесе мощен удар, който също бе отразен от изигралия доста добър мач Тер Стеген.