3. Барселона стъпи накриво в дербито на Каталуния (видео)

Барселона стъпи накриво в дербито на Каталуния (видео)

Еспаньол заслужи ремито 1:1, Реал се откъсна на 5 точки пред Барса

Еспаньол и Барселона направиха страхотно дерби на Каталуния, но не можаха да се победят и завършиха 1:1 в дербито от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така шампионите вече изостават на цели 5 точки зад лидера Реал Мадрид.

Сеск  Фабрегас изведе Барселона напред в 16-ата минута, а Алваро изравни в края за хикса, който задълбочи проблемите на отбора на Пеп Гуардиола като гост в първенството.

Още от първата минута двата отбора загърбиха защитата и се вкопчиха в здрава битка, подклаждана от страхотната атмосфера по трбуните на „Ел Прат”.

Юношата на Барса Верду можеше да изведе Еспаньол напред след 5 минути игра, но първо Валдес спаси чудесно, а после Пике изчисти от голлинията добавката му.

Барселона отвърна подобаващо – Фабрегас вкара топката в мрежата на празна врата след грешка на вратаря Алварес, но съдията правилно отмени попадението и показа жълт картон на Меси за игра с ръка.

Малко по-късно нямаше кой да отмени гола на Сеск. В 16-ата минута Дани Алвеш центрира елегантно отдясно и бившият капитан на Арсенал с мощен удар с глава почти от границата на наказателното поле порази мрежата въпреки намесата на Алварес – 0:1.

Играта остана равностойна, но без чисти голови положения до края на полувремето и Барса се оттегли с гол аванс към съблекалните.
През втората част Барса имаше огромни претенции към съдията, но в крайна сметка загуби нови две точки. В 57-ата минута Дани Алвеш вкара, но попадението бе отменено, този път поради засада.

С напредването на времето домакините все повече показваха, че имат сили да измъкнат нещо от мача. Барса предпочиташе спокойно да разиграва, но не можеше да стигне до така важния втори гол.

С помощта на уникалните си фенове Еспаньол натисна в края и стигна до мечтаното изравняване, което буквално взриви „Ел Прат”. Раул Родригес центрира 5 минути преди края, Тиеви отклони към близката греда, където Алваро засече във вратата на Валдес за 1:1.

В последните минути Меси бе спиран на два пъти с несъществуващи засади при много опасни атакаи на Барса. Най-скандалното положение обаче дойде в последната минута – Пике нацели горната греда, топката попадна в Педро, който стреля пак, Раул Родригес спря топката очевидно с ръка пред гола, но съдията не видя това.

Въпреки неспирните протести на гостите дузпа не последва и Барса се примири със загубата на нови две точки в борбата за защита на титлата. Играчите на Гуардиола имат 38 точки, зад Реал с 43. Еспаньол е 8-ми с 24.
Гравенберх: С Арне Слот всичко в Ливърпул се развива добре

"Във Висшата лига се играе по-бързо, отколкото в Германия"

В Испания: Губим по €700 млн. на година