3. Баските на полуфинал след нов голов трилър (видео)

Баските на полуфинал след нов голов трилър (видео)

Атлетик Билбао очаква Спортинг след 2:2 с Шалке в Испания

Отборите на Атлетик Билбао и Шалке завършиха наравно 2:2 в четвъртфинален мач реванш от турнира Лига Европа. По този начин с общ резултат 6:4 баските се класират на полуфинал.

На „Сан Мамес” гостите от Германия първи нанесоха своя удар за ужас на феновете, изпълнили до краен предел трибуните.

Осъзнали, че нямат какво да губят, „миньорите” се впуснаха в атака и техните усилия бяха възнаградени в 28-ата минута, когато  Клаас-Ян Хунтелаар се разписа с хубав плътен удар по земя от 15-ина метра.

Радостта на немците обаче бе кратка, тъй като още до почивката домакините съумяха да изравнят. В 41-ата минута Ибай Гомес отбеляза много красиво попадение от границата на наказателното поле.

През втората част обаче Раул даде нови надежди на Шалке след като в 52-ата минута прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл с безпощаден удар от средна дистанция.

Този път само три минути бяха нужни на испанците да възстановят равенството. В 55-ата минута Маркел Сусаета донесе спокойствие на „Сан Мамес”, бележейки от близко разстояние след пас на Икер Муниаин отдясно.

Силите на немския тим не стигнаха за ново изригване и той бе принуден да се сбогува с тазгодишното издание на Лига Европа. За тима на Атлетико Билбао обаче приключението продължава с полуфинал срещу отбора на Спортинг Лисабон, който отстрани Металист Харков с общ резултат 3:2.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал