3. Баските се запазиха за Юнайтед и отстъпиха пред Осасуна (видео)

Баските се запазиха за Юнайтед и отстъпиха пред Осасуна (видео)

Атлетик загуби шестото си място след 1:2 в 26-ия кръга на Примера

Съставът на Осасуна нагледно показа как може да се победи Атлетик (Билбао), надделявайки над баските с 2:1 в мач от 26-ия кръг на Примера Дивисион.

Гостите, които през седмицата пречупиха английския шампион Манчестър Юнайтед с 3:2 на собствения му "Олд Трафорд" в мач от осминафиналите на Лига Европа, започнаха слабо гостуването си на Осасуна и още в деветата минута Андре Итураспе си отбеляза автогол, с който домакините поведе с 1:0.

Донякъде личеше обаче, че тимът на Марсело Биелса се пази за тежкия реванш, който предстои в четвъртък на "Сан Мамес", тъй като в 31-ата минута Раул Гарсия направи резултата 2:0 за Осасуна.

Гостите от Билбао успяха само да намалят резултата в 55-ата минута чрез своя централен нападател и голмайстор Фернандо Йоренте, но за повече нямаха сили.

Това доведе до рокада в класирането на двата отбора и вече Осасуна е на 6-о място с 38 точки, а Атлетик е на 7-мо с 37 точки.