3. БАТЕ на минута от нова сензация в Европа (видео)

БАТЕ на минута от нова сензация в Европа (видео)

Лех продължи с изненадите

Добре познатият у нас състав на БАТЕ Борисов бе на път да поднесе за пореден път изненада в европейските клубни турнири, след като до водеше с 2:1 в резултата при домакинството си на намиращия се в отлична форма френски гранд Пари СЖ от 1/16-финалната фаза на турнира Лига Европа.

Въпреки, че нямат официален мач от средата на месец декември на миналата година, представителите на Беларус успяха да поведат още в 16-ата минута, когато точен в тяхна полза бе Ренан Бресан, но малко по-късно допуснаха изравнително попадение, реализирано от турчина Мевлют Ердинч.

Домакините обаче не спряха да търся положителен изход от мача и девет минути преди края на редовните 90 появилият се като резерва малко преди това Михаил Гордечук успя за втори път да даде преднина на БАТЕ.

Наблюдаваните от трибуните от своя наказан мениджър Антоан Комбуаре французи обаче също не се съгласиха с негативния резултат и стигнаха до благоприятен резултат с гол на Пеги Люиндула в самия край на срещата.

В друг мач от елиминационната фаза на Лига Европа съставът на Лех Познан продължи да пише история, след като се класира напред от група с Манчестър Сити и Ювентус, победи и португалския Брага с минималното 1:0. Единственото попадение в полза на домакините реализира Рудневс в 72-ата минута.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)