3. БАТЕ надви минимално десетима от Партизан (ВИДЕО)

БАТЕ надви минимално десетима от Партизан (ВИДЕО)

Божинов игра 54 минути, Бандаловски гледа от пейката в Борисов

Отборът на БАТЕ Борисов победи като домакин Партизан (Белград) с 1:0 в първия плейофен сблъсък между двата тима за влизане в групите на Шампионска лига.

Българският нападател на гостите Валери Божинов бе титуляр и остана на терена до 54-ата минута, докато Иван Бандаловски остана на резервната скамейка през целия мач.

Ключовият момент в него дойде в края на първото полувреме, когато Марко Йевтович от Партизан извърши ненужно нарушение в центъра на терена и бе изгонен заради втори жълт картон.

Затова и малко след паузата Божинов бе изваден от игра, а единственото попадение в срещата падна в 75-ат минута.

Тогава Михаил Гордейчук се разписа с глава след центриране от корнер на Игор Стасевич.

Така отборът от Беларус взе ценен аванс преди реванша, който е на 26 август в Сърбия.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм