3. Баварската машина сгази Хамбургер на старта (ВИДЕО)

Баварската машина сгази Хамбургер на старта (ВИДЕО)

Байерн започна сезона с убедителна победа 5:0

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) стартира ударно сезона в Бундеслигата. Баварската машина смаза с 5:0 гостуващия Хамбургер. Головете отбелязаха Мехди Бенатия (27’), Роберт Левандовски (53’), Томас Мюлер (69’ и 73’) и Дъглас Коста (87’).

Байерн имаше пълна доминация през първото полувреме. Мехди Бенатия откри преди първия половин час с втория си гол в Бундеслигата с екипа на Байерн. Той засече с глава центриране от свободен удар и отблизо прати в мрежата на Рене Адлер. После вратарят бе изненадан от силен шут на Боатенг, но все пак се справи и почивката дойде при 0:1.

8 минути след подновяването на играта Остжолек се опита да попречи на Мюлер, но в опита си да изчисти топката попадна в Левандовски, който не пропусна отдалата му се възможност, реализирайки 92-ия си гол в Бундеслигата. 3:0 направи Томас Мюлер. Бенатия отне в половината на Байерн, Дъглас Коста успя да спаси топката да не излезе в тъч и с външен фалц центрира на главата на нападателя, който отклони с глава във вратата. Шедьовърът на вечерта! Вторият гол на Мюлер в мача дойде след само 4 минути, когато Левандовски го изведе великолепно в коридор, а голаджията заобиколи вратаря и оплете в мрежата от малък ъгъл. Дъглас Коста откри головата си сметка в Бундеслигата 3 минути преди края с отсечен удар след нова грешка на Остжолек и съмнения за фаул на Рафиня.