3. Баварската машина спря тока на "Бременските музиканти" (ВИДЕО)

Баварската машина спря тока на "Бременските музиканти" (ВИДЕО)

Байерн разгроми Вердер с 4:0 и се откъсна с 14 точки на върха в Бундеслигата след шестата си поредна победа

Байерн Мюнхен наказа Вердер с 4:0 като гост в 25-ия кръг на Бундеслигата и записа шеста поредна победа във всички турнири. Така след погрома със 7:0 над Шахтьор (Донецк) в Шампионска лига отборът на Гуардиола закръгли на 11 отбелязаните голове тази седмица и записа шеста поредна победа във всички турнири.

Баварците започнаха нервно на „Везерщадион”, където пристигнаха след проблеми с клубния автобус, и още във втората минута Озтунай стреля високо от воле след дълъг тъч. На вратата на Байерн беше Пепе Рейна, който много рядко получава шансове заради отличните изяви на Мануел Нойер.

Рейна опита да се направи на Нойер в 21-ата минута и излезе напред, а Бартелс го събори, което доведе до свободен удар за Байерн.
Левандовски изведе Мюлер, чийто удар бе спасен, но Гьотце веднага намери отново Мюлер и този път нападателят се разписа зад протегнатите ръце на вратаря Рафаел Волф за 1:0 в 24-ата минута.

Защитата на домакините не бе много убедителна и след лек карамбол на границата на наказателното поле Вестергаард успя да изчисти преди някой измежду Мюлер, Гьотце и Левандовски да успее да стреля.

Точно преди почивката Прьодъл спъна Гьотце пред наказателното поле и Давид Алаба показа, че изпълнява отлично преките свободни удари, като завъртя над стената и прониза горния десен ъгъл на вратаря за 2:0.

Баварците свалиха темпото след почивката и Бартелс опита да прехвърли излезлия напред Рейна отдалеч, но испанският страж успя да избие над гредата.

После Бартелс прати в мрежата на гостите след едно меле, но топката се удари в ръката на Прьодъл преди да попадне на крака на Бартелс и попадението не бе зачетено.

Вердер усилваше натиска и точно тогава Байерн сложи точка на спора. Боатенг отне от Фритц и намери Мюлер, той копна над главата на Волф и Левандовски на празна врата направи 3:0 в 76-ата минута.

Тук Вердер се отчая и Мюлер и Левандовски веднага изпуснаха нови две добри положения. В добавеното време Мюлер и Левандовски направиха двойно, а германецът без излишен егоизъм пусна за поляка почти пред вратата и той се разписа за втори път за крайното 4:0.

Байерн е убедителен лидер с 64 точки, на цели 14 пред втория Волфсбург, който утре е домакин на Фрайбург. Вердер е девети с 33 точки.