3. Баварците нямат милост, прегазиха Хамбургер с 8:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците нямат милост, прегазиха Хамбургер с 8:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гьотце, Мюлер и Робен се отличиха с по две попадения за Байерн

Байерн (Мюнхен) не показа и капка милост към отбраната на Хамбургер и отнесе „червените шорти” със 8:0 у дома в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. Това е и най-изразителната победа за тима на Пеп Гуардиола през този сезон във всички състезания.

Томас Мюлер, Марио Гьотце и Ариен Робен се отчетоха с по две попадения за баварците, а Роберт Левандовски и Франк Рибери добавиха по едно.

В рамките на само три минути Байерн взе комфортен аванс от два гола. В 21-вата минута Томас Мюлер се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Маркос в наказателното поле. Две по-късно Мюлер можеше да отбележи втория си гол, но ударът му бе избит от Дробни. Топката обаче попадна в Гьотце, който отблизо не сбърка.

Тимът на Пеп Гуардиола направи резултата класически още преди края на първата част. Ариен Робен направи един от типичните си пробиви, слезе от десния фланг към дъгата пред наказателното поле и заби топката в мрежата на Дробни за трети път.

Само две минути след началото на втората част Робен отбеляза и втория си гол в мача с удар от минимален ъгъл.

Байерн направи резултата 6:0 с нови два бързи гола. В 55-ата Мюлер отбеляза втория си гол със страхотен удар отдалече, а минута по-късно подаде на Левандовски, който също записа името си сред голмайсторите.

В 62-рата Хамбургер вкара почетно попадение, но голът бе отменен поради засада.

В 69-ата появилият се като резерва Франк Рибери бе точен 7:0, възползвайки се от нова грешка в отбраната на гостите, а две минути преди края на срещата Марио Гьотце оформи крайното 8:0, отбелязвайки втория си гол в мача.

Байерн вече има 52 точки на върха, като запазва аванса си от осем точки пред втория Волфсбург, който спечели гостуването си на Байер (Леверкузен) с 5:4 след изключителен голов трилър и попадение в последната минута. Хамбургер остава на 12-ото място с 23.