3. Байер Леверкузен прегази Металист и във втория мач (видео)

Байер Леверкузен прегази Металист и във втория мач (видео)

"Аспирините" заслужено продължават в следващата фаза

Немският Байер Леверкузен постигна победа и във втория си мач срещу украинския Металист Харков от 1/16-финалите на Лига Европа. Двубоят се проведе на „Бай Арена” и приключи при успех с 2:0 в полза на „аспирините”. Отборът на Леверкузен бе по-активния на терена и с общ резултат 6:0 от двете срещи заслужено продължава на осминафиналите.

Още в началните минути двата тима създадоха по едно опасно положение. За Леверкузен хубава ситуация не успя да реализира Ларс Бендер, чийто удар от близко разстояние не попадна в мрежата на гостите. За украинците пък добра възможност пропусна Марко Девич, който намери очертанията на вратата на Рене Адлер, но не успя да преодолее стража на домакините.

До почивката „аспирините” пропиляха още няколко възможности, но първите 45 минути приключиха при нулево равенство.

Байер достигна до гол веднага след подновяването на играта, когато Симон Ролфес стреля хубаво от границата на вратарското поле, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Металист.

Доминацията на „аспирините” продължи, а крайното 2:0 оформи Михаел Балак в 70-ата минута, когато бившият играч на Челси стреля от около седем метра и с гола си узакони победата на своя тим.

Така Леверкузен не допусна гол в 1/16-финалите на Лига Европа и с общ резултат 6:0 продължава в следващата фаза.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)