3. Байерн бързо забрави загубата и се върна към победите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн бързо забрави загубата и се върна към победите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левандовски и Мюлер отново изведоха баварците до успеха

Шампионът Байерн (Мюнхен) надигра Фрайбург с 2:1 у дома в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата, с което превъзмогна моментната криза, довела до две загуби в рамките на няколко дни.

Играчите на Ханзи Флик създадоха много положения, но имаха и шанс, защото в 90-ата минута гостите удариха греда.

Роберт Левандовски вкара за 1:0 в 7-ата минута, с което вече има 21 попадения, което е рекорд на този етап от надпреварата в германския елит.

Фрайбург изравни в 62-ата чрез бившия играч на домакините Нилс Петерсен.

Той се беше появил като смяна секунди по-рано и с глава засече след заучено изпълнение на корнер. На помощ тук се притече технологията на голлинията, която извести съдия, че кълбото я е преминало с целия си обем.

Скоро след това Байерн си върна аванса. В 74-ата Мюлер насочи топката в левия ъгъл на вратата на Фрайбург - 2:1.

Левандовски излезе на стрелкова позиция в 79-ата, но този път Флориан Мюлер отби. Десет минути по-късно отличен пробив на Сане също завърши с удар, но и спасяване на вратаря.

Домакините също веднъж бяха спрени от гредата, а в самото начало съдията не отсъди дузпа в тяхна полза при много дискусионна ситуация. Серж Гнабри напусна с травма още преди почивката. С този успех Байерн си гарантира, че ще е лидер след първата половина от сезона в Германия, тъй като има 4 точки аванс на върха.

През идната седмица Байерн го очакват две гостувания - на Аугсбург в междинния кръг и на Шалке 04.