3. Байерн дръпна със 7 т. на върха в Германия (ВИДЕО)

Байерн дръпна със 7 т. на върха в Германия (ВИДЕО)

Байер падна с 2:6 в Дортмунд, всички резултати от Бундеслигата

Германският шампион Байерн (Мюнхен) увеличи аванса си на върха в класирането на Бундеслигата, след като спечели с класическото 3:0 визитата си на Кьолн от XXIII кръг.

Мачът се игра пред 50 000 зрители, а резултатът бе открит в 25-ата минута от Хави Мартинес, разписал се за първи път от месец ноември 2015 г. насам.

Попадението му позволи на баварците да се оттеглят на почивка с минимален аванс, а веднага след паузата те го удвоиха.

Точен отново бе футболист, който рядко бележи, а именно Хуан Бернат, който вкара за едва втори път в Бундеслигата с екипа на Байерн, след като преди две години се разписа при загубата с 1:4 от Волфсбург.

Класическото 3:0 пък оформи резервата Франк Рибери, появил се на терена в 52-ата минута и реализирал гол в последната 90-а.

Така Байерн остана непобеден от 4 месеца насам и вече има 56 точки в актива си, с цели седем повече от втория Лайпциг.

Междувременно третият в таблицата отбор на Борусия (Дортмунд) разби като домакин осмия Байер Леверкузен с 6:2 и затвърди мястото си в тройката.

Точни за „жълто-черните” бяха Осман Дембеле (‘6), Кристиан Пулишич (’77), Андре Шурле (’85, д.), Рафаел Гереро (+90) и Пиер-Емерик Обамеянг (’26 и ’69), разписал се на два пъти.