3. Байерн и Шахтьор се занулиха, баварците доиграха мача с човек по-малко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шаби Алонсо бе изгонен в началото на втората част

Байерн (Мюнхен) и Шахтьор (Донецк) завършиха наравно 0:0 в първи 1/8-финал в Шампионската лига. Двубоят бе изключително скучен, като не предложи почти никакви голови положения и пред двете врати.

Срещата се игра на „Лвов Арена”, вместо на „Донбас Арена”, където по принцип Шахтьор играе домакинските си мачове, заради сложната обстановка в Донецк.

Най-опасното положение дойде още във втората минута, когато Бастиян Швайнщайгер получи възможност да стреля от около 10-ина метра, но прати топката покрай вратата на Пятов.

Малко след началото на срещата двубоят заприлича на мач не от Шампионската лига, а от на такъв от най-слабите първенства на Европа.
Блъскане, ритане, нечисти шпагати и цели осем картона. Изненадващо, играчите на Байерн получиха по-голямата част от тях, а в 65-вата баварците останаха и с човек по-малко.

Шаби Алонсо получи втори жълт картон за нарушение срещу Алекс Тейшейра в средата на терена. Испанският полузащитник изпусна нападателя на Шахтьор, след което го фаулира в гръб и заслужено напусна терена преждевременно.

До края на срещата Байерн запази нулевото равенство, което не беше много трудно, след като домакините от Шахтьор така и не сътвориха нищо интересно пред вратата на Нойер.

Реваншът на „Алианц Арена” е на 11 март.