3. Байерн изстрада втората си победа в Бундеслигата с 10 души (резултати+репортажи)

Хофенхайм изпусна дузпа с човек повече и допусна гол в 90-ата минута

По драматичен начин Байерн (Мюнхен) постигна втората си победа в Бундеслигата, след като обърна с човек по-малко Хофенхайм до 2:1 като гост, а победният гол падна в 90-ата минута. Негов автор бе Роберт Левандовски.

Хофенхайм пропусна да постигне първата си победа над Байерн в своята история, като Ойген Полански пропусна дузпа, след като Джером Боатенг получи втори жълт картон и това даде преимущество на домакините.

Кевин Фоланд изравни рекорда за най-бърз гол в германското футболно първенство. Той откри резултата в полза на Хофенхайм срещу шампион Байерн още в деветата секунда. Младият германец се възползва от грешка на Давид Алаба и прати топката в мрежата на Мануел Нойер.

През август миналата година Карим Белараби също се разписа в деветата секунда за Байер Леверкузен срещу Борусия Дортмунд, което досега еднолично беше най-бързият гол в Бундеслигата.

Преднината на домакините се запази до 41-ата минута, когато Томас Мюлер изравни след асистенция на Дъглас Коста. Преди това той пропусна чисто положение и удари греда.

През второто полувреме разочарованието за Пеп Гуардиола продължи, а Артуро Видал тресна напречната греда.

Драмата бе пълна с втория жълт картон на Боатенг и дузпата за Хофе, която Полански прати в рамката.

Мюлер прати в мрежата още веднъж, но съдията свири игра с ръка на нападателя.

Все пак в последния момент баварците стигнаха до втори гол. Коста преодоля двама защитници, преди да изведе Левандовски, за когото остана лесната задача да прати зад голлинията отблизо.

Младата надежда на турския националния тим Хакан Чалханоглу вкара от фаул от около 24 метра за победата на Леверкузен с 1:0 над Хановер. В останалите мачове от съботната следобедна програма на Бундеслигата се получиха три равенства по 1:1.

Юлиан Дракслер донесе точката на Шалке 04 при равенството 1:1 с Дармщад, който продължи добрия си старт в Бундеслигата на „Фелтинс Арена”. В първия кръг новака извъртя 2:2 с Хановер.

Никлас Бендтнер пък се появи като резерва, за да донесе равенството 1:1 на вицешампиона и носител на купата Волфсбург срещу Кьолн като гост.