3. Байерн (М) помля беззъб Волфсбург и отново е на върха в Германия (ВИДЕО)

Байерн (М) помля беззъб Волфсбург и отново е на върха в Германия (ВИДЕО)

Баварците разгромиха своя опонент с 5:0 пред близо 75 хиляди на "Алианц Арена"

Байерн Мюнхен се изкачи на върха в Първа Бундеслига след категоричен успех с 5:0 у дома над Волфбург. Баварците станаха първи в елита на Германия и благодарение на загубата на Лайпциг с 0:1 като гост на Инголщад.

Пред близо 75 хиляди души на стадион „Алианц Арена” Байерн Мюнхен унищожи апатичния тим на Волфбург. Байерн започна ударно двубоя и наложи преса още от първите минути на срещата. Робен пробва далечен удар в 6-ата минута, но право в Беналио.

В 18-ата обаче холандецът калибрира мерника си и с прекрасен шут от дъгата на наказателното поле матира стража на „вълците”.

Четири минути по-късно Левандовски покачи на 2:0. Видал стреля силно, топката се отклони във футболист на Волфсбург и стигна до Левандовски, който имаше и време да си спре кълбото, след което остана по-лесното за нападателя.

С комфортен аванс от 2 гола домакините свалиха оборотите и затвориха първата част при този резултат.

След почивката доминацията на Байерн продължи и паднаха още три гола.

Изстрел на Мюлер в 58-ата бе отклонен от Левандовски и топката посети за трети път мрежата на Беналио.

Своя първи гол през сезона вкара Мюлер в 76-ата след многоходова акция на домакините, която бе проспана от защитата на „вълците”.

Крайното 5:0 оформи Дъглас Коща в 86-ата със страхотен плътен удар, който не остави шансове на вратаря Беналио.

След успеха Байерн зае първата позиция във временното класиране с 33 точки, колкото има и РБ Лайпциг. Волфсбург остава на 15-о място с 10 точки.