3. Байерн Мюнхен не допусна изненада и е на 1/4-финал на Купата на Германия (ВИДЕО)

Попадения на Алаба и Гьотце класираха добре смазаната машина на Пеп Гуардиола в следващата фаза

Байерн Мюнхен се класира за 1/4-финалите на Купата на Германия след победа с 2:0 над втородивизионния Айнтрахт (Брауншвайг). Отборът на Пеп Гуардиола се поздрави лесно с успех, след като не срещна никаква съпротива на „Алианц Арена”. Брилянтно изпълнение на Давид Алаба (45+1) от пряк свободен даде аванс на домакините, а Марио Гьотце оформи крайния резултат през втората част на двубоя.

Байерн бързо пое контрола върху мача и в четвъртата минута двойно между Рибери и Алаба завърши с удар на австриеца, който обаче бе избит от Гикиевич в корнер.

Отличен пас на Робен намери Франк Рибери в предни позиции, но французинът бе затворен добре от Кесел и шутира леко, което не затрудни вратаря на гостите.

Въпреки пресата, която тимът на Пеп Гуардиола наложи, попадение падна едва в добавеното време на първата част. В първата минута след редовните 45, Байерн получи правото да изпълни пряк свободен. 22-годишният Давид Алаба изпълни перфектно, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Гикиевич, който нямаше никакви шансове да спаси – 1:0 за Байерн.

Статуквото се запази и през втората част, в която Брауншвайг се бе прибрал в собствената си половина и полагаше повече усилия да запази вратата си от второ попадение, отколкото да възстанови равенството.

Пасивната игра на гостите бе наказана от Гьотце, който след пас на Робен на дъгата на големия пеналт проби между двама бранители на Брауншвайг и с плътен шут матира за втори път Гикиевич в 57-ата.

Страхотен пропуск на Мюлер в 89-ата лиши неговия отбор от по-изразителна победа, а рисковано влизане на Данте в добавеното време можеше да му донесе червен картон, но съдията прецени да санкционира футболиста само с жълт.

В последния осминафинал на турнира Борусия Мьонхенгладбах спечели с 2:0 гостуването си на Кикерс Офенбах и също се класира за следващата фаза. Крузе откри резултата в 52-ата след точно изпълнена дузпа, а Херман подпечата победата на гостуващия тим в 83-ата.