3. Байерн (Мюнхен) унизи напълно Шахтьор със 7:0 на „Алианц Арена” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн (Мюнхен) унизи напълно Шахтьор със 7:0 на „Алианц Арена” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Александър Кучер от отбора от Донецк бе изгонен още в 3-ата минута с дискусионен червен картон

Байерн (Мюнхен) продължава в 1/4-финалната фаза на турнира Шампионска лига след разгормна победа над Шахтьор (Донцек) пред близо 70 000 зрители на „Алианц Арена”. Баварците се наложиха с 7:0 без да оставят никакви шансове на противника си. Основен фактор за тази тежка загуба се оказа директният червен картон, който главният съдия Уилям Колъм показа на Александър Кучер още в 3-ата минута на двубоя, и който бе гарниран с дузпа. Решението на рефера определено може да се причисли към графата „дискусионни”.

Това бе трети мач за Байерн, в който отборът отбеляза повече от пет гола – през 2012 г. баварската машина отнесе със 7:0 Базел, а през 2009 г. Спортинг (Лисабон) бе пометен със 7:1 и 5:0. Това бе и 8-и двубой за старши треньора Хосеп Гуардиола в Шампионската лига, в който отборът му вкара повече от пет гола и така се изравни със сър Алекс Фъргюсън по този показател.

Германският шампион буквално смаза своя опонент, който трудно излизаше от половината си и вратаря Мануел Нойер нямаше почти никаква работа. Единствената опасна възможност за гостите се откри в 65-ата минута, когато Луис Адриано получи добър пас в наказателното поле след бърза контра, но не намери очертанията на вратата. Футболистите на Байерн бяха отправили общо 13 удара към вратата на Андрий Пятов срещу нито един от страна на Шахтьор.

Още в 3-ата минута като че ли всичко бе предопределено в този двубой. Дузпа и червен картон срещу гостите от Украйна. Кучер закъсня с шпагата си към Марио Гьотце и съдията Колъм веднага посочи бялата точка и го изгони. Много дискусионно решение на шотландеца. В 4-ата минута Томас Мюлер реализира. Това бе шестият му отбелязан гол в този турнир от бялата точка, а Кучер бе 19-ия футболист, който видя червения цвят срещу баварците. Само срещу Барселона са гонили най-много футболисти в ШЛ – 29. Освен това влезе в историята на най-престижния европейски клубен турнир – той стана най-бързо изгоненият играч.

Пет минути след товаАриен Робен направи страховит пропуск, който предизвика Пеп Гуардиола да се хване за главата. Левандовски пусна остър пас успоредно на голлинията, но холандецът не успя да я засече в напълно опразнената врата. В 19-ата минута Робен бе заменен принудително, а на негово място влезе Себастиан Роде.

В 24-ата минута Байерн бе близо до второ попадение. Левандовски стреля с глава след изключително центриране на Рафиня, но ударът му срещна лявата греда. Малко след това отново полякът бе намерен в наказателното поле и отправи удар, но високо в аут.

Постепенно домакините започнаха да подлагат на истинско мъчение защитниците на Шахтьор. В 29-ата минута Рибери финтира майсторски Фред в наказателното поле и шутира по земя, но Пятов прави поредното геройство и спаси.

В 34-ата минута Джером Боатенг вкара за 2:0. Левандоски първо шутира от близко разстояние, Пятов изби, но топката попадна в германския национал, който от около 2-3 метра не сбърка.

Две минути след това домакините отново стигнаха без проблеми до наказателното поле на Шахтьор, там Мюлер отправи техничен удар към далечния ъгъл на Пятов, но топката като по чудо не се оплете в мрежата му.

Малко преди края на полувремето се стигна до много любопитна ситуация. Дъглас Коща умишлено удари Рибери в гърба без топка, но съдията пожали гостите и показа само жълт картон на бразилеца.

През второто полувреме нищо не се промени на терена. Байерн продължи да атакува безспирно. В 49-ата минута преднината стана класическа след гол на Рибери. Френският национал комбинира с Алаба в наказателното поле и с плътен удар не остави шансове на Пятов.

В 51-ата минута Томас Мюлер вкара втория си гол и направи 4:0. Рибери го намери след като успя да спаси топката да не излезе в аут и германският национал не сбърка.

Бернард, който влезе като резерва, показа огромно желание да се докаже и отправи мощен удар по земя, но топката профуча покрай лявата греда.

В 63-ата минута Холгер Батщубер направи разгрома за Шахтьор още по-тежък. Той се разписа с глава, след като засече добро центриране от Рафиня, и бе оставен напълно непокрит в наказателното поле. Пятов се хвърли към топката, но нищо не успя да направи в случая.

В 75-ата минута и Роберт Левандовски също се разписа. Швайнщайгер намери нападателя, той пое на гърди, навлезе в наказателното поле и след това майсторски търкулна топката покрай Пятов. Крайното и унизително 7:0 оформи Марио Гьотце, който демонстрира самочувствие в пелта срещу напълно обезверените защитници на Шахтьор.