3. Байерн на полуфинал за Купата след чиста победа над Бохум (ВИДЕО)

Байерн на полуфинал за Купата след чиста победа над Бохум (ВИДЕО)

Левандовски се отчете с два гола, Алкантра бележи веднъж

Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите за Купата на Германия след успех с 3:0 при гостуването на Бохум. Левандовски откри в 39-ата минута, а Томас Мюлер пропусна да удвои от дузпа малко преди края на първата част. Тиаго Алкантра вкара за 2:0 в 61-ата и отново Левандовски показа точен мерник в последната минута на мача.

Футболистите на Пеп Гуардиола започнаха уверено двубоя и пресираха своя съперник в първите минути, но Бохум бързо си върна позициите на терена, а в 8-ата минута единствено неточно отиграване на Симон Тероде лиши Бохум от аванс в резултата. Две минути по-късно Филип Лам се намеси решително при нов удар на Тероде и изчисти в корнер.

Байерн не успяваше да намери своя ритъм, но разликата в класите на двата тима пролича в 39-ата минута, когато отбраната на Бохум проспа бърза атака на гостите. Левандовски комбинира с Мюлер, получи отново топката в наказателното поле и с точен удар прати топката в мрежата на Бохум за 1:0.

В 43-ата Ян Шимунек спъна Ариен Робен в наказателното поле и съдията му показа червен картон, а Байерн получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Томас Мюлер, но вратарят на Бохум успя да отрази, кълбото се отби в напречната греда и излезе в корнер.

В 61-ата Робен изведе технично Мюлер в предни позиции, той бързо пусна към включилия се на скорост Тиаго Алкантра и испанецът засече точно в движение за 2:0.

Дългас Коща направи фрапантен пропуск на празна врата след пас на Робен, а самият холандец също можеше да се разпише в 86-ата, но не успя да преодолее Мануел Рийман.

В последната минута на двубоя Левандовски оформи крайното 3:0, с което Байерн се класира за полуфиналите на турнира.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)