3. Байерн не срещна проблеми с Щутгарт, Кагава се завърна с гол в Дортмунд (+РЕПОРТАЖИ)

Гьотце и Рибери бележат за баварците, които се изравниха с Леверкузен на върха

Байерн (Мюнхен) победи 2:0 гостуващия Щутгарт в третия кръг на Бундеслигата. Голове на Гьотце и Рибери във всяко едно от полувремената осигуриха втората победа на баварците, която бе абсолютно закономерна с оглед показаното на терена.

Победата изравняват Байерн на върха на таблицата с Байер Леверкузен. Двата отбора имат по 7 точки. „Аспирините” обаче са първи заради по-добрата си голова разлика.

Новото попълнение Мехди Бенатия беше оставен на пейката за домакините. Данте партнираше на Джером Боатенг и Холгер Бадщубер в центъра на защитата. Друго лятно попълнение – Шаби Алонсо, започна в халфовата линия. Марио Гьотце получи по-свободна роля зад Томас Мюлер и Роберт Левандовски в атаката. Франк Рибери беше сред резервите, докато Ариен Робен липсваше.

Първата чиста възможност се падна на Томас Мюлер, който стреля с глава, но Свен Улрайх спаси. Вратарят се справи и с Марио Гьотце преди това.

Байерн поведе в 27-ата минута, когато Алонсо изпъни чудесно свободен удар, а Щутгарт не успя да изчисти добре топката. Марио Гьотце овладя дълбоко в наказателното поле преди да запрати топката зад Улрайх в долния ляв ъгъл.

Само попадението на Гьотце разделяше двата отбора на почивката, което не беше малко. Бадщубер обаче трябваше да напусне принудително поради контузия в коляното. За Щутгарт Рюдигер впечатли в сърцето на защитата, но Байерн притежаваше топката през по-голямата част от първото полувреме.

За втората част Ведад Ибишевич отстъпи мястото си на Филип Костич.

В 72-ата минута Байерн удари гредите на два пъти чрез Алонсо и Левандовски.

Точка на спора сложи резервата Франк Рибери. Французинът, който се появи в 68-ата минута, се разписа 17 минути по-късно – в 85-ата, когато от малък ъгъл не остави шансове на Улрайх.

В края Рюдигер изчисти от голлинията нов опит на Рибери.

Така, Байерн победи без много напрежение.

В Дортмунд се завърна Шинджи Кагава, който отпразнува повторния си дебют с гол при успеха 3:1 над Фрайбург.

Адриан Рамос изведе домакините в 34-ата минута след асистенция на Гроскройц.

Кагава осигури комфортен аванс на Дортмунд 4 минути преди почивката след комбинация с Рамос.

Резервата Пиер-Емерик Обамеянг оформи класиката 12 минути преди края. Тогава той използва дисбаланс у вратаря Бурки и сред куп от играчи реализира.

Все пак усилията на Фрайбург се увенчаха с почетно попадение в добавеното време на Оливер Зорг, който беше изоставен от защитата на Дортмунд, и вкара на Вайденфелер.

Тодор Неделев не беше в групата на Майнц 05, който победи 3:1 като гост Херта Берлин.

1:1 Олич (89’)
                Втори жълт картон – Гилавоги (Волфсбург 90’)

15
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1