3. Байерн обърна Дармщад след красиви голове на Томас Мюлер

Байерн обърна Дармщад след красиви голове на Томас Мюлер

Инголщад изненада Вердер, Борусия (М’Гладбах) се наложи над Кьолн, Хофе удари Майнц в мач с пет гола

Байерн (Мюнхен) победи Дармщад в двубой от 22-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се проведе на стадион „Алианц Арена” пред близо 75 000 зрители. Баварците се наложиха с 3:1, като до успеха си стигнаха след пълен обрат.

Голмайстори за отбора на треньора Хосеп Гуардиола станаха Томас Мюлер, който бе точен на два пъти и реализира много красиви голове, и Роберт Левандовски. С попадението си полякът стана единственият футболист в първенството, който се е разписвал срещу всички 18 отбора.

Точен за гостите от Дармщад бе юношата на Байерн Сандро Вагнер.

С този успех, шампионът на Германия събра 59  точки е вече е на 11 пред втория Борусия (Дортмунд). През следващата седмица, във вторник, Байерн (Мюнхен) ще играе срещу Ювентус в осминафинален двубой от Шампионската лига.

Баварците тотално надираха съперника си. За целия двубой те бяха отправили общо 36 удара към вратата срещу едва 6 от страна на гостите. Въпреки това именно тимът на Дармщад излезе напред в резултата след първата си опасна атака. В 26-ата минута Вагнер засече с глава центриране на Сандро Сиригу и от близко разстояние не остави шансове на Мануел Нойер.

Футболистите на Байерн подложиха на истинска канонада от удари вратаря Матениа, като до почивката удариха и две греди след удари на Дъглас Коща и Ариен Робен.

Равенството бе възстановено бързо след почивката. Мюлер пое на гърди в наказателното поле, обърна се веднага и падайки реализира. Отново той бе точен в 71-ата минута. Германският национал вкара гол-шедьовър. Артуро Видал го намери в пеналта и с изпълнение тип „задна ножица” зарадва феновете по трибуните.

В 84-ата минута Левандовски сложи точка на спора. Рибери намери полския нападател в наказателното поле и той с удар от движение разстреля Матениа.

В друг двубой от кръга Херта и Волфсбург завършиха при равенство 1:1. С тази точка Херта събра актив от 36 и зае третото място, измествайки Леверкузен. В неделя „аспирините” ще играят срещу Борусия (Дортмунд).

Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи минимално над Кьолн. Голмайстор стана Дауд в деветата минута.

Хофенхайм победи Майнц 05 в най-резултатния двубой от събота. Срещата завърши при резултат 3:2. Това бе важен успех за Хофе, който се намира на предпоследното място, и вече има 18 точки.

Инголщад изненада Вердер (Бремен) у дома с 2:0. С този успех Инголщад зае десетото място в класирането с 29 точки, докато Вердер е на 16-ата позиция с 20.