3. Байерн обърна Хановер и дръпна с 11 т. на върха (ВИДЕО)

Байерн обърна Хановер и дръпна с 11 т. на върха (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, голмайстори и класирането в Бундеслигата

Германският шампион Байерн (Мюнхен) направи поредната крачка към защитата на титлата си. Баварците постигнаха успех с 3:1 след обрат при визитата си на Хановер 96 от XXV кръг на Бундеслигата.

Домакините, които нямат победа след зимната пауза, успяха изненадващо да открият резултата, но хората на Хосеп Гуардиола не оставиха съмнение в превъзходството си и върнаха бързо попадението, а през второто полувреме решиха всичко с две попадения на Томас Мюлер.

Иначе още в седмата минута Давид Алаба стреля опасно от пряк-свободен удар, а в 25-ата Бриан изведе Хироши Киотаки, който с удар по диагонала прати топката между краката на Данте и в мрежата на Мануел Нойер – 1:0.

Байерн отговори почти веднага и само две минути по-късно Шаби Алонсо изпълни перфектно един свободен удар, а вратарят на домакините дори не мръдна от мястото си – 1:1.

Малко след това Хосеп Гуардиола направи ранна смяна и в 32-ата минута извади от терена неубедителния бранител Данте, за да го замени с нападателя Роберт Левандовски.

Така баварците промениха първоначалната си постройка 3-4-3 и заиграха с 4-2-3-1, а това даде резултат.

До почивката нови попадения не паднаха, но след паузата именно Левандовски спечели дузпа.

Това се случи в 60-ата минута, когато полякът опита да играе с глава и се наведе в пеналта, но съперник замахна към топката и го удари.

Зад топката застана Томас Мюлер и хладнокръвно я прати в мрежата на домакините за втори път – 2:1.

Попадението сякаш пречупи Хановер, защото малко по-късно тимът получи трети гол. В 73-ата минута Франк Рибери се проби по фланга и сложи топката на главата на Томас Мюлер, който майсторски я прати в далечния ъгъл – 3:1.

Така Байерн постигна осма поредна победа над Хановер и поведе с 11 точки на върха, тъй като преследвачът Волфсбург загуби минимално визитата си на Аугсбург.