3. Байерн отново е лидер в Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн отново е лидер в Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците обърнаха Майнц

Германският шампион Байерн (Мюнхен) оглави временното класиране на Бундеслигата, след като спечели след обрат с 3:1 визитата си на Майнц от XIII кръг.

Благодарение на успеха си баварците събраха 30 точки, но с толкова е и вторият РБ Лайпциг, а новаците са изиграли и мач по-малко.

В петък вечер домакините започнаха отлично срещата и още в четвъртата минута Джон Кордоба надбяга Хави Мартинес, а после не остави шансове на Мануел Нойер с плътен диагонален удар за 1:0.

Байерн обаче отговори почти веднага и едва четири минути по-късно Робен намери в пеналта Роберт Левандовски и полякът възстанови статуквото.

Почти веднага след това Томас Мюлер имаше чудесен шанс да направи пълен обрат, но пропусна, ала в 21-ата минута асистира на Ариен Робен, за да стори това холандецът – 2:1.

Не след дълго двамата повториха упражнението, но този път Робен не намери целта.

Крайният резултат бе оформен от Левандовски, който в добавеното време се разписа от свободен удар и донесе трите точки на своите. Майнц пък остана със 17 в своя актив и засега заема деветата позиция.