3. Байерн поведе с 10 точки десет кръга преди края на сезона, Марио Гомес шокира РБ Лайпциг (резултати + репортажи)

Херта доближи зона Шампионска лига след заслужено 2:1 над Дортмунд

Байерн (Мюхнен) вече води с 10 точки пред РБ Лайпциг десет кръга преди края на сезона в Бундеслигата. Баварците страдаха срещу Айнтрахт у дома през първото полувреме, но в крайна сметка спечелиха с 3:0.

Джером Боатенг игра за Байерн за първи път през 2017 г., като се появи като резерва през второто полувреме.

След по-добри минути за гостите и решителна намеса в отбрана на Матс Хумелс баварците поведоха в 38-ата минута. Левандовски вкара 20-ия си гол в Бундеслигата този сезон.

Дъглас Коща направи 2:0 в 41-ата минута след ниско центриране на първата греда на Давид Алаба.

След почивката гостите можеха да намалят, но Анте Ребич удари греда при преодолян Нойер.

С втория си гол в мача Левандовски фиксира крайното 3:0 в 55-ата минута.

Прекият конкурент РБ Лайпциг претърпя пета загуба този сезон и втора у дома след 0:1 срещу Волфсбург.

Марио Гомес изведе гостите напред в резултата още в 9-ата минута. Нападателят бе оставен непокрит при подаване на Даниел Дидави, и прати под гредата.

Невероятната серия на новия треньор Андрис Йонкер и на Марио Гомес продължи. При съвместната им работа нападателят има 11 гола в 7 мача.

Лайпциг започна енергично второто полувреме, но в 60-ата минута Дидави прехвърли Петер Гулачи и топката се отби от гредата. После Марио Гомес улучи страничния стълб при добавката.

Херта (Берлин) сложи край на серията на Борусия (Дортмунд) от четири поредни победи. Берличани спечелиха своето домакинство с 2:1 и доближиха зона Шампионска лига.

Грешка на Гинтер позволи на Ибишевич да отнеме и да поднесе на тепсия на Саломон Калу, който откри в 11-ата минута.

В 15-ата минута Калу можеше да удвои с фалцов удар под гредата, но Бюрки извади. При последвалия корнер Рафаел Гереро изчисти от голлинията.

Дортмунд натисна след почивката и Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 55-ата минута с мощен диагонален удар. Асистенцията бе на Кагава.

Херта обаче отново излезе напред в 72-ата минута със зрелищен гол от свобоен удар на Марвин Платенхард.

Това е седмият гол на Платенхард в Бундеслигата – всички от фаулове.

16:30 Шалке – Аугсбург
18:30 Хамбургер – Борусия (Мьонхенгладбах)

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1