3. Байерн с лесна победа като гост, Лайпциг затвърди втората позиция (ВИДЕО)

Байерн с лесна победа като гост, Лайпциг затвърди втората позиция (ВИДЕО)

Фрайбург постигна първа победа в гостуване, Леверкузен обърна Волфсбург, Майнц с домакински успех

Отборът на Байерн Мюнхен победи с лекота като гост Аугсбург с 3:1 в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата.

Левандовски се разписа на два пъти, в 19-ата и 48-ата минута, а Ариен Робен добави още едно попадение в 21-ата. Коо Жа-Чеол пък вкара почетен гол за домакините в 67-ата минута.

Робен и Левандовски сътвориха истинско шоу като си асистираха взаимно за отбелязаните попадения.

В 19-ата минута холандецът изведе полския нападател на чиста позиция и последният не сбърка с премерен удар от 7-8 метра.

Две минути по-късно двамата си размениха ролите, за да може Ариен Робен също да се разпише от близка дистанция.

Малко след почивката резутатът придоби класическо изражение, след като полузащитникът на „лалетата“ отново достави страхотен пас за Левандовски, който преодоля стража на домакините и вкара в опранената врата.

Късметът се усмихна и на Аугсбург в 67-ата минута, след като Байер намери Коо-Жа Чеол на границата на малкия пеналт и южнокореецът разпечата вратата на баварците.

Отборът на Лайпциг също спечели гостуването си, надделявайки над Дармщат с 2:0 и остана на втора позиция в класирането.

Преследвачите на Байерн стигнаха до две попадения дел на Резервата Сабитцер в 57-ата и 81-ата минута.

В друга среща от кръга, тимът на Байер Леверкузен обърна като гост Волфсбург, стигайки до успех с 2:1.

„Вълците“ поведоха чрез Максимилиан Арнолд в 37-ата минута. С голове на Мехмеди в 79-ата и Йедвай в 83-ата минута обаче, „аспирините“ стигнаха до пълен обрат и се поздравиха с пълния комплект точки.

Тимът на Фрайбург спечели първото си гостуване за сезона, побеждавайки Вердер Бремен с 3:1.

Гостите поведоха с два гола през първата част чрез Максимилиан Филип в 29-ата минута и Винченцо Грифо, който бе точен от дузпа в 39-ата.

Бременските музиканти върнаха едно попадение благодарение на Сантиаго Гарсия в 67-ата, но в 75-ата Абраши сложи точка на спора и оформи крайното 1:3.

Майнц пък се наложи над гостуващия Инголщат с 2:0.

Турският полузащитник Юнуш Мали изведе домакините напред в 51-ата минута от дузпа.

Левин Озтунали пък удвои преднината на Майнц пет минути преди края на редовното време.

Минута по-късно Инголщат остана с човек по-малко на терена, след като Кристиансен получи втори жълт картон.

Ето и всички резултати и голмайстори от деветия кръг на Бундеслигата до момента:

2:0 Озтунали 85'
86' Червен картон за Кристиансен (Инголщат)