3. Байерн с нов разгром в Бундеслигата, този път Падерборн попадна под секирата на баварците (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Пеп Гуардиола наби шест гола във вратата Крузе

Отборът на Байерн (Мюнхен) записа нова разгромна победа в Бундеслигата. След победата с 8:0 над Хамбургер миналия кръг, сега играчите на Пеп Гуардиола забиха шест безответни гола при гостуването си на Падерборн.

Робърт Левандовски и Ариен Робен отбелязаха на два пъти за баварците, Франк Рибери и Мичел Вайзер се разписаха по веднъж.

Отборът на Падерборн игра последния половин час от срещата с човек по-малко, след като Флориан Хартерц получи директен червен картон в 63-тата за нарушение срещу Робен в наказателното поле.

Наказателната акция на Байерн започна в 24-тата минута, когато Робен изведе много елегантно Левандовски сам срещу вратаря и полякът не сбърка. 13 минути по-късно Левандовски направи 2:0, след като засече центриране на Рибери отляво.

17 минути след началото на втората част баварците получиха ненужен бонус от съдията, който показа директен червен картон на Хартец за нарушение срещу Робен в наказателното поле и отсъди дузпа, която холандецът превърна в гол.

Останали с човек повече на терена, играчите на Байерн показаха, че нямат никаква милост и набиха нови три гола във вратата на Крузе. В 72-рата Рибери направи резултата 4:0, след като се възползва от грешка в отбраната на домакините.

Само шест по-късно резервата Вайзер се разписа за 5:0. 21-годишният полузащитник отбеляза изключително красиво попадение само минута и половина след като се бе появил на терена. Вайзер се възползва от неразчетеното излизане на Крузе и с техничен удар го прехвърли.

Крайното 6:0 оформи Ариен Робен четири минути преди края на мача, след като засече ново центриране на Рибери.

Това е трета поредна победа за баварците в Бундеслигата, като през този период тимът на Гуардиола има голова разлика от 16:0. Байерн вече има 55 точки на върха, на 11 пред Волфсбург, който е и с мач по-малко. Падерборн остава с 23, но вече е 15-и.