3. Байерн са готови с шампанското (ВИДЕО)

Байерн са готови с шампанското (ВИДЕО)

Баварците вече докосват салатиерата, Борусия не срещна трудности в Щутгарт

Пред повече от 76 000 души на Олимпиащадион, Байерн Мюнхен завоюва ценна победа при гостуването си на Херта в Берлин и е само на една победа от четвъртата си поредна титла на Германия. Баварците можеха да се окичат със златните медали още днес ако Борусия Дортмунд бе загубила срещу Щутгарт, но това не се случи.

Първото полувреме не предложи кой знае какво на феновете по трибуните, като ситуациите пред двете врати липсваха. След почивката фуболистите на Пеп Гуардиола наложиха своя стил на игра и заслужено стигнаха до попадение.

Първият гол за гостите бе дело на Артуро Видал в 57-та минута на двубоя след асистенция на Марио Гьотце.

След попадението Херта се опита да върне бързо равенството, но защитата на Байерн нямаше особени трудности.

В 79-та минута Дъглас Коща даде спокойство на своите съотборници с прекрасен втори гол във вратата на Томас Крафт, а бранителят Бенатия се отчете с асистенция за попадението.

По този начин Байерн може да вдигне салатиерата още следващия кръг при домакинството си на Борусия М'Гладбах. Херта, от своя страна, остават на 4-та позиция в класирането и продължават битката за участие в Шампионска лига догодина.

Борусия не срещна трудности в Щутгарт
Борусия Дортмунд записа класически успех над Щутгарт с 3:0. Резултатът откри Шинджи Кагава в 21-та минута. В продължението на първата част Кристиян Пулишич удвои аванса на гостите, а Хенрик Мхитарян оформи крайното 3:0 в 56-та минута.

Хановер се добра до равенство срещу десет от Инголщад
Отборът на Инголщад не успя да задържи преднина от 2:0 и стигна до равенство 2:2 срещу Хановер 96. Домакините играха с човек по-малко цели 70 минути, след като в 20-та централният защитник Ромейн Брегери получи директен червен картон. Преди това още в 10-та минута, неговият отбор бе повел чрез Алфредо Моралес, а в 25-та авансът бе удвоен от Мориц Хофман. Гостите върнаха едно попадение в 58-та минута чрез Хороки Сакай, а осем минути преди края спечелиха точката благодарение на Хироши Кийотаке.