3. Байерн съкруши Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн съкруши Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победа на Олимпиакос в последната минута практически изхвърля лондончани (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) съкруши Арсенал с 5:1 и си върна за загубата в Лондон с 0:2 преди две седмици. С победата в четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига баварците са съвсем близо до фазата на елиминациите, водейки група “F” с 9 точки, колкото има и Олимпиакос. Докато „артилеристите” и Динамо Загреб са на последните две места с по 3 точки.

На „Алианц Арена” Байерн излезе на почивка с три гола аванс. Левандовски откри с глава, а Мюлер и Давид Алаба изкривиха още повече лицето на Арсен Венгер. С първото си докосване Робен направи 4:0. Жиру върна със странична ножица един гол, но с второто си попадение Мюлер оправда впечатлението за тотално превъзходство на германския колос.

Байерн откри в 10-ата минута. Габриел покри засада на Роберт Левандовски, който технично с глава отклони в мрежата центриране на Тиаго Алкантара.

Левандовски бе точен във всеки от последните осем домакински мача на клубно и национално ниво (16 попадения).

Арсенал изравни две минути по-късно, но радостта на Месут Йозил бе краткотрайна, защото халфът си послужи с ръка при отбелязването на гола. Освен това Йозил получи жълт картон.

Вместо да изравни Арсенал получи втори гол в 29-ата минута, когато Томас Мюлер получи топката на удобна позиция пред вратарското поле сред неориентираната защита на английския тим и веднага я прати в долния ъгъл на Чех.

Нападателят отбеляза 31-ия си гол за Байерн евротурнирите и зае второто място по този показател, задминавайки Карл-Хайнц Румениге. Далеч все още обаче е Герд Мюлер с 69 гола.

Вратарят извади удар под гредата на Мюлер 3 минути преди почивката, а Байерн просто газеше Арсенал.

В 44-ата минута Давид Алаба обаче препарира Чех с фамозен удар от около 25 метра – 3:0.

За първи път германски отбор водеше на английски с 3 или повече голове на почивката на двубой от Шампионската лига. Два пъти английски клубове са имали подобна преднина след първото полувреме.

А Арсенал губеше с 0:3 на почивката в Шампионската лига за първи път от 2003 г. насам. Преди 12 години неприятният съперник беше Интер.

Секунди след появата си в игра Ариен Робен направи 4:0 с първото си докосване. Дъглас Коща направи пробив отляво, пусна за Алаба, който от своя страна сви за Робен, а холандецът засече високо в мрежата.

Арсенал се разигра и в 69-ата минута намали с брилянтен гол на Оливие Жиру, който укроти с гърди центриране и от въздуха със странична ножица намери мрежата.

Байерн обаче вкара пети гол в 89-ата минута. Томас Мюлер заби в близкия долен ъгъл, завършвайки контраатака и оформяйки крайното 5:1.

Арсенал, който за първи път в Шампионската лига допусна пет гола, е пред отпадане. В другия мач Олимпиакос взе в последната минута победата срещу Динамо Загреб и отново се изравни с Байерн на върха. Изоставане от 6 точки два кръга преди края изглеждат твърде много за „артилеристите”, които загубиха за трети път в четири мача.

Арсенал дори изостава в директните мачове срещу втория Олимпиакос след домакинската загуба от гърците с 2:3.

Със силна воля Олимпиакос постигна победата над гостуващия Динамо Загреб с 2:1 на стадион „Георгиос Караискакис” в Пирея.

В 21-ата минута босненският нападател Армин Ходжич откри резултата за гостите от Загреб. Гърците изравниха след почивката. В 65-ата минута колумбийският полузащитник Фелипе Пардо прати топката във вратата на гостите. И в 90-ата минута с втория си гол Пардо донесе победата на домакините.

Олимпиакос събра 9 точки и остана на второто място в група “F”. За да се класира за осминафиналите, гръцкият гранд се нуждае от 1 точка в мачовете с Байерн и Арсенал.