3. Байерн счупи каръка срещу Щутгарт

Байерн счупи каръка срещу Щутгарт

Волфсбург продължава с добрите игри и стигна до класика над Хофенхайм

Байерн (Мюнхен) се върна към победите, след като пропусна да победи в последните си два мача в Бундеслигата. Тимът на Пеп Гуардиола спечели гостуването си на Щутгарт с 2:0 с голове на Ариен Робен (41’) и Давид Алаба (50’).

Първата възможност в мача бе за домакините, но удар на Сакай мина на сантиметри от вратата на Нойер.

В края на първата част баварците поведоха с мощен удар на Робен от границата на наказателното поле.

Шес минути след началото на второто полувреме Байерн нанесе своя удар. Давид Алаба изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар и от 25 метра прати топката в мрежата на Улрайх.

С победата си Байерн вече има 49 точки, като продължава да е на осем от втория Вофсбург, който също спечели днес. Щутгарт пък падна до последното, 18-о място, като остава с 18 точки.

Два гола на Кевин де Брюин (27’ и 84’) и един на Бас Дост (2’) донесоха нов успех за Волфсбург. „Вълците” стигнаха до класически успех с 3:0 като домакин на Хофенхайм.

Така, „вълците” са без поражение в осем поредни кръга в Бундеслигата и запазват втората си позиция с 41 точки. Хофенхайм е седми с 26.

В останалите двубои в Германия от днес Кьолн и Падерборн завършиха наравно 0:0, а Майнц загуби домакинството си на Херта (Берлин) с 0:2. Хегелер от дузпа в 34-тата и Бееренс в 42-рата отбелязаха головете за гостите.

И двата отбора доиграха срещата с по 10 души, след като Кариус получи директен червен картон в 32-рата, а Лустенбергер бе изгонен за втори жълт в 59-ата минута.