3. Байерн се сгромоляса срещу Борусия М'Гладбах (ВИДЕО)

Байерн се сгромоляса срещу Борусия М'Гладбах (ВИДЕО)

Баварската машина с първа загуба за сезона

Борусия М‘Гладбах хвърли бомбата на 13-ия кръг на Бундеслигата, след като победи като домакин лидера в класирането Байерн (Мюнхен) с 2:1. Баварците загубиха за първи път от началото на сезона и едва за трети път не взеха всичките три точки.

Срещата започна с пълно превъзходство на баварците, но ситуациите пред вратата на Борусия липсваха. В 15-та минута Толисо пробва изстрел, но топката мина встрани.

Малко след като измина половин час игра домакините вдигнаха темпото и в 39-та Торган Азар откри резултата. Пет минути по-късно Матиас Гинтер нанесе втори нокдаун на Байерн и покачи на 2:0.

След почивката възпитаниците на Юп Хайнкес се опитаха да покажат далеч по-добра игра и по-често стигаха до наказателното поле на съперника, но не застрашиха сериозно Ян Зомер. Малко след час игра Матс Хюмелс отправи два опасни удара в очертанията на вратата, но до гол не се стигна.

В 74-та минута Артуро Видал все пак намали до 2:1, а Борусия М‘Гладбах дори не стигаше до топката. Това обаче не помогна на гостите и до втори гол така и не се стигна, въпреки абсолютното им превъзходство.

Така Байерн остава лидер с 29 точки, но преднината им вече е само три пункта пред втория РБ Лайпциг. Борусия пък покачиха актива си до 24 точки и запазиха мястото си в топ 4.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1