3. Байерн се справи лесно срещу Щутгарт и се върна на върха (ВИДЕО)

Байерн се справи лесно срещу Щутгарт и се върна на върха (ВИДЕО)

Баварците спечелиха с 2:1 при визитата си

Байерн Мюнхен победи Щутгарт с 2:1 като гост в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. По този начин баварците се завърнаха на първото място във временното класиране с 49 точки, където за почти денонощие бе Борусия Дортмунд. Вестфалци са втори със същия актив, но по-лоша голова разлика. Щутгарт е 16-и с актив от 19 точки.

В 13-ата минута Джамал Мусиала можеше да изведе гостите напред в резултата след добър индивидуален пробив в наказателното поле, но ударът на талантливия полузащитник бе блокиран от бранител на домакините.

Четири минути по-късно Хироки Ито получи много добър извеждащ пас в празно пространство и стреля от дистанция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Ян Зомер.

Байерн Мюнхен успя да вземе аванс в резултата в 39-ата минута на срещата, когато Мусиала намери Матайс де Лихт на стрелкова позиция в наказателното поле, нидерландецът не стреля по най-убедителния начин, но топката по някакъв начин влетя в мрежата на Щутгарт.

Баварците реализираха и второ попадение в 62-ата минута на срещата. Томас Мюлер пусна към Ерик Максим Чупо-Мотинг, а той с удар в долния ляв ъгъл удвои аванса на гостите от Мюнхен.

Щутгарт успя да върне едно попадение в 88-ата минута. Енцо Мийо центрира много добре за Хуан Хосе Переа, а той прати топката в мрежата на Зомер за 1:2.

В третата минута на добавеното време Йосип Станишич получи извеждащ пас отдясно, напредна и центрира към непокрития Садио Мане, който обаче не успя да нанесе добър завършващ удар и стреля високо над вратата.