3. Байерн удари Херта за девети пореден път (ВИДЕО)

Байерн удари Херта за девети пореден път (ВИДЕО)

"Старата дама" няма успех над баварците от 38 години, Гладбах се добра до точка срещу Хофе за 3:3, вижте всички резултати в Германия

Байерн Мюнхен с лекота записа 13-ата си победа в Бундеслигата този сезон след 2:0 на „Алианц Арена” срещу четвъртия Херта. Голове на Томас Мюлер и Кингсли Коман осигуриха деветата поредна победа на шампиона над „Старата дама” от Берлин. Херта остава без успех над баварците от 38 години насам. Байерн е лидер в таблицата с 40 точки, а най-близкият преследвач Борусия (Дортмунд) изостава на цели 11, но има и мач по-малко.

Отборът на Гуардиола през седмицата разнищи Олимпиакос с 4:0 в Шампионска лига и започна да мачка съперника в типичния си стил и днес.

В 10-ата минута Левандовски нацели гредата, а после топката бе изчистена на голлинията от бранител на домакините. Полякът още веднъж бе близо до гола, но вратарят Ярщайн изби удара му с глава след центриране на Жером Боатенг.

Натискът стана прекалено силен и Херта се пропука. Бенатия отклони центриране на Видал от корнер, а Томас Мюлер бе на точното място и се разписа за 1:0. Това бе 13-ия гол на Мюлер за сезона.

4 минути преди почивката Хави Мартинес брилянтно обърна с едно докосване зад защитата, докато гледаше в обратна посока в стил Роналдиньо, а Коман засече акробатично с воле под гредата за 2:0.

Малко неща се промениха след паузата и Левандовски изпусна нови две чисти положения за гол. Резервата Роде се озова на идеална позиция, но насочи над целта. Видал прати над вратата след пас на Коман в комбинация на бивши играчи на Ювентус.

Нойер можеше и да дремне на вратата на Байерн и бе събуден чак в 79-ата минута, когато се наложи да спасява силен удар на Харагучи след индивидуален рейд на японеца.

Борусия М'Гладбах не позволи на Хофенхайм да спре неприятната си серия и се добра до 3:3 на "Райн Нек Арена". Това бе седми пореден мач без успех за Хофе.

Фабиан Джонсън даде ранен аванс на участника в Шампионска лига, но Цубер бързо изравни, а Полански обърна за 2:1 в 34-ата минута. Хофе вкара и трети гол в самото начало на втората част чрез Амири, но Дръмич бързо намали, а в самия край Джонсън фиксира 3:3 и остави тима на Хууб Стевенс на дъното в Бундеслигата.

Вердер продължава да играе трагично у дома и загуби шесто от седемте си мача на „Везер щадион” след 1:3 от също играещия по-силно навън този сезон Хамбургер.

Иво Иличевич изведе Хамбургер напред още в 3-ата минута, а Грегориш удвои в средата на първата част. Южа намали, но Николай Мюлер отне надеждите какъвто и да било обрат с трети гол за 3:1.

Хановер записа пъви успех от 1 ноември насам и след три поредни загуби разби новака Инголщад с 4:0.