3. Байерн загуби първи точки в Бундеслигата (резултати+репортажи)

Байерн загуби първи точки в Бундеслигата (резултати+репортажи)

Кьолн остана без загуба и дори изпусна баварците в добавеното време

След загубата от Атлетико (Мадрид) в Шампионската лига, Байерн (Мюнхен) записа неудачен резултат и в Бундеслигата след 1:1 в домакинството срещу Кьолн от 6-ия кръг.

Досега баварците, начело на които е Карло Анчелоти, имаха 100-процентов актив в немското първенство. На своя „Алианц Арена” обаче бяха спрени от Кьолн, който остана без загуба в Бундеслигата от началото на сезона.

Резултатът бе открит 5 минути преди почивката, когато Джошуа Кимих засече с летящ плонж центриране на Хуан Бернат отляво и отбеляза 6-ия си гол от началото на сезона.

Кьолн изравни в 64-ата минута. Антъни Модест игра на ръба на засадата, измъкна се от защитата при центриране на Марсел Рийзе и с удар в стил от източните бойни изкуства отклони в мрежата на Мануел Нойер.

Попадението е 39-ото на сметката на Модест в Бундеслигата. Рибери е единственият френски футболист в историята на немския шампионат с повече – 71.

Байерн положи всички усилия да стигне до победата. При най-чистата възможност Тимо Хорн отби в гредата удар на Мюлер. Страничният стълб също помогна на стража при далечен удар на Бернат 5 минути преди края.

Байерн е удрял гредите 6 пъти този сезон, като дели първото място по този показател с Леверкузен.

Кьолн можеше да грабне победата в добавеното време, когато Симон Цолер беше изведен на чиста позиция, но би на сантиметри от гредата.

Под ръководството на новия си треньор Маркус Гисдол Хамбургер загуби с 0:2 гостуването си на Херта, като берлинчани се върнаха на верния път след два мача без успех в Бундеслигата, предшествани от три последователни победи в началото на сезона. Обичайният заподозрян Ведад Ибишевич беше точен на два пъти.

Хамбургер все още няма успех този сезон и заема 17-ата позиция със само 1 точка.

За трети път в своята история Фрайбург започва толкова успешно в Бундеслигата. С минималния успех над Айнтрахт победите нараснаха на 3 в първите 6 мача от началото на сезона (предишните пъти бяха през сезони 2010/11 и 1994/95).