3. Байерн зарадва своите фенове предколедно

Байерн зарадва своите фенове предколедно

„Баварците” отнесоха с 5:2 Херта в последния есенен кръг на Бундеслигата, Домо не игра

Германският гранд Байерн (Мюнхен) зарадва многобройните си фенове преди Коледните и Новогодишните празници.

„Баварците” отнесоха с 5:2 Херта на „Алианц Арена” в последния есенен кръг на Бундеслигата и вече са съвсем близо до лидера Леверкузен. „Аспирините” имат 35 точки в своя актив, Шалке е с 34, а Байерн с 33.

Българският национал Валери Домовчийски бе на резервната скамейка на своя тим Херта, но не се появи в игра.

Головото шоу започна още в 16-ата минута. Бадщубер центрира от ъглов удар и Ван Буйтен с глава бе точен за 1:0. В 31-ата минута Лам центрира в полето на гостите от Берлин и Марио Гомес бе точен за 2:0.

До края на първата част играчите на Луис ван Гаал вкараха още едно попадение. Гомес стреля, вратарят на Херта не се намеси добре и Робен в 33-ата минута направи резултата класически.

Байерн не намали оборотите през втората част. 15 минути след началото на полувремето Робен подаде към Мюлер след отличен самостоятелен пробив и един от най-перспективните футболисти в Германия Мюлер вкара четвърти гол в мрежата на Херта.

Рамос върна един гол в полза на Херта в 71-ата, след като се подигра с Демикелис, но две по-късно Олич завърши образцова атака на Байерн за 5:1. Крайният резултат оформи Рафаел в последната минута, засичайки с глава центриране отдясно.

След поредната си загуба Херта е на последната позиция в подреждането с едва 6 точки.