3. Базел изхвърли Спортинг от Европа и се върна в битката (ВИДЕО)

Базел изхвърли Спортинг от Европа и се върна в битката (ВИДЕО)

Генк се класира за следващата фаза след 1:0 над Видеотон (ВИДЕО)

Отборът на Базел постигна изключително важна победа в битката си за класиране за фазата на елиминациите в Лига Европа, след като тази вечер се наложи с класическото 3:0 над тима на Спортинг (Лисабон). Срещата се игра на стадион "Сейнт Якоб Парк" и бе от програмата на група "G" на надпреварата.

След поражението гостите от Португалия приключиха с участието си в евротурнирите и ще насочат цялото си внимание към местния шампионат.

Иначе Базел завърши двубоя с 10 човека, след като Кабрал получи втори жълт картон в 58-ата минута.

Като цяло обаче, швейцарците бяха по-активният отбор през целия мач и напълно заслужено стигнаха до успеха.

На полувремето те се оттеглиха с гол аванс, след като точен в 22-ата минута бе Шар.

През втората част по-добрата игра на Базел продължи и въпреки изгонването на Кабрал в 58-ата минута, те успяха да запазят и дори да увеличат аванса си.

В 67-ата минута Щокер удвои преднината на домакините, след като бе намерен в наказателното поле от Балах и с десния крак не сбърка за 2:0.

До края на мача Базел продължи да натиска и в 72-ата минута Деген оформи крайното 3:0 след нова асистенция на Балах.

В другия мач от тази група "G" отборът на Генк се класира за елиминационната фаза, след като се наложи трудно с 1:0 над тима на Видеотон като гост.

Единственото попадение в срещата бе дело на Барда в 19-ата минута след асистенция на Гориус.

Във временното класиране водач е тимът на Генк с актив от 11 точки, на 3 пред 2-ия Базел и на 5 пред 3-ия Видеотон, който има 6. Спортинг (Лисабон) пък е твърдо последен с едва 2 пункта.
Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични