3. Беларус изненадващо би Люксембург в нашата група (ВИДЕО)

Беларус изненадващо би Люксембург в нашата група (ВИДЕО)

Беларусите временно излязоха начело в класирането преди България - Северна Ирландия

Беларус изненадващо спечели гостуването си на Люксембург в мач от втория кръг на Лига C3 на Лигата на нациите, където са още отборите на България и Северна Ирландия.

С успеха беларусите излизат начело във временното класиране с актив от 4 точки, докато Люксембург е с 0 на дъното. Преди мача между България и Северна Ирландия „лъвовете“ са трети с 1 точка, а британците – втори с три.

За Люксембург едно полувреме изигра новият ляв бек на ЦСКА – Мика Пинто. Той се появи в игра след почивката, влизайки на мястото на Лоран Янс.

Домакините имаха много добра възможност да излязат напред в резултата в 29-ата минута, когато Елдин Дзогович се озова на прекрасна позиция след центриране от корнер, но ударът му с глава премина вляво покрай вратата.

В 76-ата минута Беларус поведе, след като Кирил Печенин предостави перфектно центриране към Валерий Громико, който си спря топката с едно докосване, след което я заби в горния десен ъгъл за 0:1.

Две минути след това гостите бяха близо до второ попадение, след като Максим Киреев се стрелна в наказателното поле, за да засече топката с удар по земя към левия ъгъл, но вратарят Антъни Морис внимаваше и спаси.