3. Белгия изпусна Уелс в Брюксел (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белгия изпусна Уелс в Брюксел (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Драконите” продължават да са лидери в група „В”

Белгия не успя да победи Уелс у дома в квалификационен мач от група „В” за Евро 2016. „Драконите” успяха да удържат 0:0 и си тръгнаха с точка от Брюксел, като остават начело в групата.

Въпреки че резултатът е добър за Уелс, тимът на Крисл Колман продължава да е без победа срещу този съперник от 1993 година, когато стигна до успеха след 2:0 в Кардиф, докато Белгия остава без поражение срещу „драконите” у дома след три победи и три равенства.

„Червените дяволи” създадоха доста положения, но така и не успяха да отбележат. В рамките на четири минути те създадоха две положения, при които бяха много близо до гола, но пропиляха и двете.

В 23-тата минута хубаво двойно подаване между Шадли и Ориги изведе халфа на Тотнъм в добра позиция. Шадли стреля отблизо, но Хенеси спаси удара му. Три минути по-късно пък силен удар на Ломбаертс срещна страничната греда.

В началото на втората част едно бързо слизане на Бейл застраши вратата на Куртоа. Крилото на Уелс проби сам отляво и стреля по диагонала, но прати топката покрай вратата.

В средата на втората част Фелайни разби носа на Джо Алън при един сблъсък в средата на терена, но халфът на „драконите” успя да продължи.

Шест минути преди края на редовното време Робсън Кану стреля опасно от границата на наказателното поле, Куртоа не бе убедителен и топката бе избита в корнер. След изпълнението му Джордж Уилямс и Дрис Мертенс сблъскаха главите си много неприятно. Полузащитникът на Белгия остана няколко минути на тревата, след което бе изнесен на носилка с шина на врата.

На негово място се появи Янузай, който в редовното време можеше да направи разликата с пробивите си по дясното крило, но младият халф на Манчестър Юнайтед така и не успя да достави головия пас.

В заключителните секунди на даденото шестминутно добавено време Белгия пропусна последния си шанс за победен гол. След центриране от корнер Бентеке игра с глава, Хенеси изби от голлинията, след което отбраната на Уелс с общи усилия успя да прати топката далеч от наказателното си поле и „драконите” удържаха равенството в Брюксел.

В другия мач от група „В” Кипър разби Андрора с 5:0 у дома. Йоргос Ефрем наниза хеттрик за домакините, а по един добавиха Йоргос Меркис и Деметрис Кристофи от дузпа.

Уелс остава начело в групата с осем точки, Кипър е втори с шест и по-добри показатели от Израел, който също е с шест, но и с два мача по-малко. Белгия е с 5, Босна и Херцеговина - с две, докато Андора е без спечелена точка.