3. Белгия охлади амбициите на Австрия за Евро 2012 (видео)

Белгия охлади амбициите на Австрия за Евро 2012 (видео)

Мачът на "Ернст Хапел" завърши при резултат 0:2

Отборът на Белгия успя да се наложи в гостуването си на Австрия в евроквалификация от група „А”, проведена тази вечер. Мачът, който се игра на стадион „Ернст Хапел”, приключи с победа с 2:0 в полза на белгийците, а по този начин шансовете на Австрия за класиране на шампионата вече не са толкова големи, защото успехът върна шансовете на Белгия за място на Евро 2012. Срещата бе равностойна, но гостите успяха да реализират част от своите положения и така се наложиха над съперника си, извоювайки ценен успех.

Белгия поведе още в 6-ата минута, когато Аксел Витсел бе намерен в наказателното поле на Австрия и с хубав удар с глава откри в полза на белгийците.

Марк Янко пък бързо можеше да възстанови равенството в 11-ата минута, но изстрелът му от близко разстояние бе отразен от Симон Миноле. До почивката австрийците търсеха гола, но той така и не дойде и последният съдийски сигнал за първите 45 минути дойде при резултат 0:1.

През втората част положенията пред двете врати бяха доста по-малко, но още в 50-ата минута Белгия успя да реализира първата си възможност за втората част. Точен отново бе Аксел Витсел, който овладя топката и от близко разстояние я забоде за втори път в мрежата на домакините.

Австрия така и не успя да затрудни Миноле по-сериозно до края на мача и по този начин Белгия грабна ценни три точки, които върнаха отбора в борбата за място на Евро 2012. След успеха, белгийците са трети със седем точки. Толкова има и Австрия, но отборът е втори заради по-добрата си голова разлика.