3. Белгия взе реванш от Англия и запази върха (ВИДЕО)

Белгия взе реванш от Англия и запази върха (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ ще играят във финалната четворка, ако не загубят от Дания, "трите лъва" са аут

Националният отбор на Белгия запази първото място в своята група и взе реванш от Англия след домакински успех с 2:0 в Лига на нациите.

Преди по-малко от месец избраниците на Роберто Мартинес допуснаха обрат и паднаха на „Уембли“ с 1:2, но този път взеха своето от „трите лъва".

Това означава, че ако в сряда не загубят от Дания вкъщи, то „червените дяволи“ ще се класират за финалната четворка, в която гостите няма да играят.

Два бързи гола, дело на Юри Тилеманс (10) и Дрис Мертенс (23), решиха срещата, а травма получи защитникът на Челси и английския отбор Бен Чилуел.

Англия опита да се надиграва с домакините, което се оказа грешка. Иначе още във втората минута Хари Кейн опита удар, а в десетата домакините поведоха.

Лошо подаване на Ерик Дайър даде начало на атака, после Лукаку подаде на Тилеманс и той с плътен удар от дистанция откри резултата след неубедителна намеса на Пикфорд.

Джак Грийлиш получи шанс веднага да изравни, но ударът му бе блокиран от Алдервейрелд. След последвалия корнер Кейн стреля с глава, а Лукаку изби топката от голлинията.

След това белгийците отново показаха, че имат по-ясни идеи. В 23-ата минута те стигнаха до втори гол след спорно нарушение на Райс. Защитникът попречи на Де Бройне да стреля, но успя да отклони топката преди сблъсъка между двамата. Блестящо изпълнение на Мертенс от фаула прати топката в мрежата за 2:0.

До почивката англичаните имаха предимство и натиснаха съперника. В 34-ата минута се откри шанс пред Маунт, но ударът му бе блокиран от Вертонген. В края на полувремето Кейн стреля право в Куртоа.

Проблемите на гостите се увеличиха, след като Бен Чилуел получи контузия и трябваше да напусне. На негово място се появи младия талант на Арсенал Букайо Сака. На почивката бе сменен и Джордан Хендерсън, което сериозно ще притесни Юрген Клоп. Ако причината е контузия, той е поредният футболист, който отпада от сметките на Ливърпул.

През второто полувреме тимът на Саутгейт имаше инициативата, но не успяваше да отбележи гол. В един момент Кейн навърза няколко защитника на противника, но накрая не успя да затрудни Куртоа. Темпото спадна, а положенията не бяха много. В 76-ата минута Лукаку пропусна великолепна възможност да сложи точка на спора. След ниско центриране на Мертенс нападателят бе на идеална позиция, но не успя да преодолее вратаря.  Англичаните отговориха с опасна атака, но тя отново не завърши с точен удар.

В последните минути гостите натиснаха и стигнаха на няколко пъти до вратата на Куртоа, но в завършващата фаза не бяха ефективни. В същото време Белгия пропусна два добри шанса да стигне до нов гол, но в крайна сметка се поздрави със заслужена победа.

Белгия - Англия 2:0
1:0 Юри Тилеманс (10)
2:0 Дрис Мертенс (23)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Белгия: Куртоа, Алдервейрелд, Денойер, Вертонген, Муние, Витцел, Тилеманс, Т. Азар, Мертенс, Де Бройне, Лукаку;

Англия: Пикфорд, Уокър, Трипиър, Мингс, Дайър, Чилуел, Райс, Хендерсън, Маунт, Грийлиш, Кейн;