3. Бенфика е на 1/4 финал след обрат над Зенит насред Петербург (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бенфика е на 1/4 финал след обрат над Зенит насред Петербург (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бенфика обърна Зенит и продължава в ¼ финалната фаза на Шампионска лига, където са още отборите на Реал Мадрид и Волфсбург.

Отборът на Бенфика победи Зенит насред Санкт Петербург с 2:1 и продължава в 1/4 финалната фаза на Шампионска Лига. В същото време момчетата на Андре Вилаш-Боаш разочароваха не само своите фенове, но и всички привърженици на руския футбол, тъй като с победа щяха да осигурят на Русия правото да има шест отбора в евротурнирите.

Задачата на Зенит не изглеждаше невъзможна с оглед на първата среща. Припомняме, че руският тим допусна загуба с 0:1 в добавеното време след попадение на Жонас.

Двата тима направиха много интересна първа част, като още от самото начало имаше положения и пред двете врати. Първата истинска възможност се откри пред гостите още в 5-тата минута на двубоя, когато Юрий Лодигин изби в корнер опасен удар от фаул на Жонас.

Зенит се отчете с пропуск на Дзюба. Руснакът се пребори със Самарис и влезе в наказателното поле, но шутира покрай гредата.

В средата на полувремето португалците направиха много хубава комбинация и Митроглу се озова на добра позиция, но ударът му беше блокиран. Топката остана във владение на "орлите" и Санчес отправи опасен изстрел, който мина съвсем близо до целта. В ответната атака домакините на няколко пъти си подадоха с глава, но не стигнаха до удар.

В 27-ата минута Жирков беше намерен на скорост, но бранител в червено му попречи да центрира. Малко след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на Бенфика, но топката беше изчистена. Хълк имаше шанс да открие резултата в 37-ата минута, ала мощният му шут рикошира в стената и излезе в корнер. В края на полувремето натискът на Зенит се засили, без обаче да доведе до чисти положения пред вратата на Едерсон.

След почивката домакините продължиха да държат инициативата, а Бенфика се прибра по близо до наказателното си поле.

Игор Смолников, пропусна чудесна възможност да изведе Зенит напред в резултата в 60-ата минута, но останал сам прати топката в ръцете на Едерсон.

Все пак логичното се случи в 67-та минута след попадение на Хълк. Жирков овладя дълъг диагонален пас и се пребори със Семедо, който остана да лежи на тревата. Реферът Виктор Касай не спря играта и левият бранител на Зенит стигна до аутлинията, след което което центрира перфектно към Хълк и той с глава опъна мрежата. Радостта на домакините можеше да угасне много бързо, но Лодигин със сетни сили изби изстрел с глава на Лидельоф.

По всичко личеше, че мачът отива към продължения, когато Бенфика изравни след гол на Гайтан в 87-ата минута. Сега вече Зенит се нуждаеше от два безответни гола, за да продължи, а времето бе твърде малко. Пропуск на Дзюба и далечен удар на Хълк, преминал над гредата, беше всичко, което направиха питерци до края на мача. В дадените от рефера 5 допълнителни минути Бенфика не допусна сериозни грешки и гарантира участието си на четвъртфиналите.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня