3. Бенфика опука Ники Михайлов и компания и влезе в Шампионската лига (видео)

Бенфика опука Ники Михайлов и компания и влезе в Шампионската лига (видео)

Българинът с цял мач и няколко страхотни намеси

Португалският колос Бенфика се класира за груповата фаза на най-комерсиалния клубен футболен турнир – Шампионска лига, след като в днешния плейофен реванш се наложи безпроблемно с 3:1 над тима на Твенте. Срещата се игра на стадион „Да Луж”, а първият мач в Холандия завърши 2:2.

Българският национал Николай Михайлов започна като титуляр за гостите и направи някои страхотни спасявания, които обаче в крайна сметка не стигнаха на отбора му за влизане в групите на Шампионската лига и сега клубът от Еншеде ще се състезава в тези на Лига Европа.

Иначе мачът започна със силен натиск на домакините, които бяха излезли с атомно нападение в лицето на Аймар, Кардосо и Нолито. Страхотни намеси на Николай Михайлов през първите 45 минути обаче, запазиха нулевото равенство до почивката.

Още в началото на втората част обаче, холандците вече изоставаха в резултата, след като Витцел откри след страхотно изпълнение. Тогава Луизао отклони с глава след корнер, а Витцел с нещо като задна ножица направи безпомощен Михайлов – 1:0.

Натискът на „орлите” обаче продължи и след това попадение и в 59-ата минута Луизао удвои преднината им, засичайки с глава центриране от корнер.

Само 7 минути по-късно Бенфика нанесе и решителния си удар. Тогава Кардосо намери по прекрасен начин Витцел в наказателното поле, а халфът с премерен удар по земя покачи на 3:0.

След този гол домакините свалиха рязко оборотите, докато гостите изглеждаха обезверени, че могат да стигнат до обрата. Все пак в, 85-ата минута, холандците вкараха почетно попадение, което бе дело на Руиз за крайното 1:3.
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)