3. Бентеке наказа Ливърпул при завръщането си на "Анфийлд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бентеке наказа Ливърпул при завръщането си на "Анфийлд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристъл Палас постигна трета поредна победа на легендарния стадион и направи огромна крачка към оцеляването си, разклащайки амбициите на мърсисайдци

С два гола на Кристиан Бентеке, продаден от Ливърпул миналото лято за 5 милиона паунда, Кристъл Палас постигна третата си поредна победа на „Анфийлд”. Двубоят от 34-ия кръг на Висшата лига завърши 2:1 в полза на гостите след обрат. Сам Алърдайс триумфира за първи път на този стадион като мениджър за първенство.

Мърсисайдци, които нямаха загуба в последните си 7 мача от Висшата лига, направиха крачка назад в борбата за топ 4 и място в Шампионската лига.

Ливърпул поведе в 24-ата минута след точно изпълнение на свободен удар отстрана на Коутиньо. Миливойевич фаулира бразилеца на границата на наказателното поле и потърпевшият завъртя брилянтно за 10-ия си гол този сезон.

Палас изравни три минути преди почивката чрез Кристиан Бентеке, който се завърна на „Анфийлд”. Йоан Кабай направи феноменално центриране и белгиецът се възползва от вратарското поле.

Бентеке вкара втория си гол в 74-ата минута, като бе оставен непокрит при корнер от Емре Джан и заби с глава.

С успеха си Палас, който победи Челси на 1 април, направи огромна крачка към оцеляването си в елита. „Орлите” спечелиха 6 от последните си 8 мача, за да съберат 38 точки, със 7 над опасната зона.

„Червените” на Клоп са на третото място, но са изиграли два мача повече от четвъртия Манчестър Сити и петия Манчестър Юнайтед, които са с изоставане от 2 и 3 точки респективно.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня