3. Берба се контузи, смяната му качи Фулъм над чертата (ВИДЕО)

Берба се контузи, смяната му качи Фулъм над чертата (ВИДЕО)

Дарън Бент спаси поста на Мартин Йол с гол за 1:0, Сашо Тонев игра 15 мин. за Вила при 0:0 срещу Хъл

След повече от месец чакане Фулъм най-после постигна победа в английската Висша лига. Това стана с 1:0 в домакинската среща от седмия кръг срещу друг закъсал тим, този на Стоук Сити.

Успехът дойде в самия край на двубоя, в който българският нападател на домакините Димитър Бербатов започна като титуляр и остана на терена до 66-ата минута, когато Глен Уилън влезе остро в глезена на Митко и българинът бе заменен принудително от Дарън Бент.

Именно английският нападател донесе и скъпоценната победа на лондончани, разписвайки се 7 минути преди края на редовните 90.

След дебютния шампионатен триумф от 17 август насам, съставът на Фулъм се изкачи над чертата и изпревари Уест Хем с две точки.

Хората на Мартин Йол, който бе пред уволнение според слуховете на Острова, са с актив от 7 точки, докато „чуковете” са с 5 преди гостуването си на Тотнъм в неделя.

Другият българин във Висшата лига – Александър Тонев, се появи в игра четвърт час преди края за своя Астън Вила.

Бирмингамци не успяха да запишат трета поредна победа във ВЛ и приключиха при нулево реми гостуването си на новака Хъл Сити. Така „винените” вече са с 10 точки и изостават с една от „тигрите”.

Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"