3. Берба вкара първия гол за годината във ВЛ и поведе Фулъм към исторически успех на „Дъ Хоутърнс” (видео+снимки)

Лондончани спечелиха за първи път гостуване на У.Б.А., Митко с трето попадение срещу "дроздовете" за сезона

Фулъм победи с 2:1 състава на Уест Бромич Албиън в двубой от XXI кръг на английската Висша лига. Българският нападател Димитър Бербатов пък започна като титуляр срещата, игра страхотно и реализира първото попадение в Премиършип за календарната 2013 година, което бе и седмо за него с екипа на лондончани в първенството.

Така благоевградчанина показа, че се чувства страхотно в срещите с „дроздовете”, тъй като вкара първите си два гола за Фулъм именно срещу У.Б.А. (на 15.09.2012 г. за класически домакински успех).

След сравнително спокойни първи 20-ина минути в дуела на „Дъ Хоутърнс”, където преди това Фулъм нямаше победа, именно гостите от Лондон поведоха в резултата в 39-ата минута, когато Берба започна и завърши една котраатака на своите.

Българинът, който малко по-рано бе пропусна да реализира от изгодна позиция, изведе със страхотен пас Ашкан Дежага по дясно на нападението, след което напредна от центъра към наказателното поле, а иранецът му върна топката към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Митко я прати в мрежата и така даде аванс на своите.

Те успяха да го запазят до почивката, но след нея „дроздовете” заиграха по-мотивирано и упражниха сериозен натиск върху своите гости. Той даде резултат в 49-ата минута, когато играещият под наем от Челси белгийски нападател Ромело Лукаку възстанови равенството след асистенция на Били Джоунс, а само две по-късно тийнейджърът можеше да доведе нещата до пълен обрат, но ударът му срещна страничната греда и излезе в аут.

Само три минути след това отново белгиецът се вряза между двамата централни бранители, а след шута му топката попадна у Золтан Гера, който на свой ред също я прати в страничния стълб. След това и Крис Брънт стреля, но бранител на Фулъм изби с глава топката от голлинията и така равенството се запази.

Гостите обаче нанесоха своя удар в 58-ата минута. Тогава Брайън Руиз изведе Алекс Качиниклич зад гърба на домакинската отбрана, шведът се завъртя и така преодоля персоналния си пазач в ситуацията, след което пусна топката между краката на неизвестно защо излезлия толкова напред в наказателното си поле Бен Фостър.

До края на двубоя домакините се опитаха да отговорят, но не успяха и така започнаха с фалстарт новата година. Бербатов пък бе заменен в последната минута на даденото от рефера 3-минутно продължение, но определено бе с най-голям принос затова Фулъм да запише първата спечелена визита в историята на съперничеството си с У.Б.А. и по този начин да постигне първия си успех от четири кръга.

След двубоя дори мениджърът на „дроздовете” Стийв Кларк поздрави лично Димитър Бербатов за отличното му представяне, макар че след загубата неговите момчета останаха с 33 точки в актива си. Фулъм пък вече има 24 и се отдалечи на цели 7 от опасната зона.