3. Бербатов не успя да помогне на Монако да избегне трета загуба (+ВИДЕО)

Бербатов не успя да помогне на Монако да избегне трета загуба (+ВИДЕО)

Лион задълбочи кризата при "монегаските" след 2:1 на "Жерлан"

Димитър Бербатов не успя да помогне на Монако при гостуването на Лион, въпреки че беше един от най-добрите на терена. „Монегаските” претърпяха трета загуба в пет мача от началото на сезона в Лига 1 след 1:2 на „Жерлан”. Българинът нямаше ден, като беше в основата на почти всяка по-интересна атака на своя тим. Все пак той направи два пропуска от изгодни позиции.

21-годишният Набил Фекир даде преднина на Лион след половин час игра, след като получи извеждащ пас от Стед Малбранк на линията на засадата и прати топката в долния ъгъл.

Преди това Монако пропусна две положения. Първо Яник Ферейра-Караско стреля с глава право в Антони Лопес след великолепно центриране на Димитър Бербатов, а Лайвин Курзава прати в аут.

Девет минути по-късно обаче Лукас Окампос възстанови равенството при контраатака. Той получи на дузпата от Джофри Кондогбия и с прецизен удар на средна височина направи 1:1.

В края на полувремето Бербатов можеше да изведе своите напред, като от трудна позиция шутира с левачката във вратаря.

След подновяването на играта българският нападател стреля с глава под гредата, но Лопес извади.

Лион стигна до втори гол в 73-ата минута, когато „хлапетата” разиграха отляво, Самуел Умтити сви на дузпата, откъдето Корентин Толисо изпрати топката в обратния ъгъл с вътрешната част на дясното си ходило.

В класирането Лион дръпна до 12-ата позиция, записвайки втори успех, с 6 точки. Монако се свлече с още едно място и вече е 16-ти с едва 4 точки под ръководството на Леонардо Жардим.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1